Rząd pracuje nad „Tarczą Plus”? Znani dziennikarze i politycy kolportowali „fejka” na Twitterze

Temat Polskiego Ładu i jego wdrażania w praktyce od kilku dni rozgrzewa opinię w mediach społecznościowych. Dziś jednak znani dziennikarze dużych redakcji prasowych i internetowych zostali "nabici w butelkę". Wszystko za sprawą fałszywego wpisu, który miał imitować agencyjny komunikat ze strony rządu.

pixabay.com/PhotoMIX-Company

Polski Ład - a konkretnie rozwiązania podatkowe w nim zawarte - od kilku dni rozpalają dyskusje wśród opinii publicznej, także w mediach społecznościowych. Na Twitterze nie brakuje wpisów krytycznych wobec realizacji nowego prawa, od których nie stronią również dziennikarze wielu znanych, także z nieprzychylnego stosunku do rządu, redakcji.

Dziś na Twitterze użytkownik o nicku @pogodno1 podszył się pod PAP (Polską Agencję Prasową) i stylizując wpis na agencyjny komunikat, poinformował:

"Na wniosek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, rząd rozpoczął pracę nad programem "Tarcza Plus". Program ma zapewnić działania osłonowe chroniące przed niezamierzonymi skutkami programu gospodarczego Polski Ład".

Na "fejka" dali się nabrać popularni dziennikarze m.in. z redakcji wp.pl, Newsweeka czy onet.pl, którzy retweetowali go, okraszając komentarzami.

"Czyli teraz trzeba bronić Polaków tarczą plus przed Polskim Ładem" - napisał Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski.

"Państwo PiS w pigułce" - stwierdziła Renata Grocha z Newsweeka.

"Wygląda to kabaretowo i słabo dla PMM, po którym PJK musi sprzątać" - ocenił Jacek Nizinkiewicz z Rzeczpospolitej.

Serwis informacyjny Polskiej Agencji Prasowej sprawę podszycia się zgłosił do CERT oraz administracji serwisu. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo