Z OSTATNIEJ CHWILI

Sejm będzie dalej pracował nad projektem budżetu na 2023 rok • • •

TCS: Skoczkowie w Innsbrucku przegrali z wiatrem. Wtorkowy konkurs odwołano

Wtorkowy konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku został odwołany z powodu silnego wiatru. Zawody przełożono na środę na obiekt w Bischofshofen, gdzie - w czwartek - ma się odbyć także ostatni konkurs 70. TCS.

Zawody TCS w Innsbrucku odwołano z powodu silnego wiatru
fot. twitter.com/vier_schanzen

Trzecia odsłona bieżącej 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni miała rozpocząć się we wtorek o 13:30 na Bergisel, ale wiatr storpedował plany organizatorów. Z powodu silnych podmuchów najpierw odwołano serię próbną, a później trwało nerwowe oczekiwanie na poprawę warunków. Godzinę rozpoczęcia konkursu kilkukrotnie przekładano, ale nie można było tego robić w nieskończoność. Wokół skoczni w Austrii nie ma bowiem zamontowanego sztucznego oświetlenia. W końcu podjęto decyzję o odwołaniu zawodów.

Dwa konkursy TCS w Bischofshofen

Organizatorzy TCS postanowili, że w środę obędą się dodatkowe zawody w Bischofshofen. Tam również - na czwartek - zaplanowano konkurs kończący turniej.

Liderem Turnieju Czterech Skoczni po dwóch konkursach jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk wyprzedza w klasyfikacji generalnej o 13,2 punktu Norwega Mariusa Lindvika.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#TCS #Turniej Czterech Skoczni #Innsbruck

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo