Nowe restrykcje w związku z COVID-19? „W tym tygodniu należy się spodziewać informacji”

Czy w Polsce zostaną wprowadzone nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa? Poseł Radosław Fogiel, pytany o restrykcje, odpowiada o prowadzonych analizach. Decyzja powinna zostać podjęta w najbliższych dniach.

Zdjęcie ilustracyjne
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

"Mamy 11 670 nowych zakażeń koronawirusem, 433 osoby zmarły" - powiedział rano na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wiceminister poinformował również o potwierdzonych 65 przypadkach wariantu omikron.

Jak dodał Kraska, porównując tydzień do tygodnia to jest kolejny dzień, kiedy widać wzrost nowych przypadków. "Dzisiaj to jest prawie 18 proc. więcej niż tydzień wcześniej" - powiedział Kraska. Dodał, że wykonano ponad 104 tys. testów na covid ostatniej doby.

W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań mogą zostać wprowadzone nowe obostrzenia.

O plany dotyczące nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa zapytany został poseł Radosław Fogiel. - Dzisiaj oczywiście o żadnych konkretach nie będę mówił, bo to nie moja rola, to rola rządu - odparł polityk.

- Po drugie, jeszcze pewne rozwiązania są cały czas analizowane, cały czas jest kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt godzin do podjęcia finalnych decyzji, tak jak mówił pan minister. W tym tygodniu należy się spodziewać informacji, ale jeszcze nie dzisiaj

- dodał Fogiel.

 Źródło: TVP 1, Niezalezna.pl

 

#obostrzenia #koronawirus #Radosław Fogiel

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo