TCS: Szokująco słaby występ Biało-czerwonych. Norweskie media piszą o upokorzeniu polskich kibiców

Słabe wyniki reprezentantów Polski, a zwłaszcza Kamila Stocha, w Turnieju Czterech Skoczni, są w Norwegii oceniane jako szok, autodestrukcja i upokorzenie dla milionów kibiców Biało-czerwonych.

Będący w słabej formie Kamil Stoch wycofał się z Turnieju Czterech Skoczni
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Norweskie media ze zdziwieniem opisują słaby występ polskich skoczków w trwającym Turnieju Czterech Skoczni.

Fakt że Kamil Stoch nawet nie zakwalifikował się do konkursu w Innsbrucku i został wycofany z turnieju musi być jak uderzenie w twarz dla narodu, który wręcz szaleje za skokami narciarskimi. Obawialiśmy się go najbardziej, lecz to nie on okazał się naszym najgroźniejszym rywalem, lecz Ryoyu Kobayashi

- zaznaczył dziennik „Dagbladet”.

Teraz Stoch przerwał TCS i jedzie do domu ze zrozumiałymi dla nas łzami w oczach i rozdartym sercem

- ocenił kanał telewizji NRK.

Kamil Stoch wycofany z Turnieju Czterech Skoczni

Polski trzykrotny mistrz olimpijski i zwycięzca ostatniej edycji Turnieju Czterech Skoczni wycofał się z dalszych zmagań, po tym, jak w poniedziałek przepadł w kwalifikacjach na skoczni Bergisel w Innsbrucku.

Dyspozycja polskich skoczków jest dla nas tak zaskakująca, że aż niezrozumiała. Kamil Stoch, który w sezonie 2017/18 wygrał wszystkie cztery konkursy jest razem z Kobayashim i Svenem Hannawaldem, którzy też dokonali tej sztuki, jednym z trzech króli w 70-letniej historii tej imprezy. Teraz nie jest nawet cieniem samego siebie

- skomentował portal informacyjny "Nettavisen".

We wtorek na Bergisel odbędzie się trzeci konkurs obecnej edycji TCS. Do zawodów zakwalifikowało się pięciu Biało-czerwonych, lecz najlepszy z nich - Andrzej Stękała zajął w eliminacjach dopiero 18. miejsce. Początek zmagań w Innsbrucku zaplanowano na godzinę 13:30.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Turniej Czterech Skoczni #TCS #Kamil Stoch #skoki narciarskie

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo