Zdewastował kościół, trafił do aresztu. Liberalne media oburzone! Zniknął artykuł, który... nie pasował do narracji

Podejrzany o zdewastowanie elewacji kościoła trafił na 3 miesiące do aresztu. W ocenie liberalnych mediów, to zbyt surowa decyzja sądu. Kiedy czytelnicy zaczęli powoływać się na artykuł jednego z portali internetowych, który pisał 4 lata temu o podobnym ataku na synagogę (którego sprawca też był aresztowany), artykuł... usunięto!

Kościół św. Krzyża został zdewastowany. Ale liberalne media uważają, że 3 miesiące aresztu to zbyt surowa decyzja sądu
Filip Blazejowski/Gazeta Polska; wyborcza.pl

Ostatniego dnia 2021 roku zatrzymany został mężczyzna podejrzany o uszkodzenie w noc wigilijną zabytku – fasady kościoła Św. Krzyża - poprzez naniesienie czerwoną farbą napisów. W toku czynności procesowych podejrzanemu przedstawiony został zarzut uszkodzenia zabytku. Przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Jak na tę decyzję zareagowały media? Niektóre są mocno zaskoczone decyzją sądu.

"Zależy mi na tym, by niszczyciele zabytków odpowiadali za swoje wykroczenia i przestępstwa. Ale zależy mi też na tym, by nie wybierać, wobec kogo areszt się zastosuje, a komu odpuści" - apeluje Michał Krasucki, stołeczny konserwator. Choć pomazanie fasady kościoła określił jako "skandaliczne", uważa że decyzja sądu jest zbyt surowa

- pisze "Gazeta Wyborcza".

Ta sama, która pisała kiedyś, że "atak na synagogę przywodzi na myśl najgorsze skojarzenia z agresywnym antysemityzmem lat 30. ubiegłego wieku" oraz o "rasistowskim ataku na meczet na Ochocie", gdy "ktoś podrzucił świńskie łby". Jak widać, atak na kościół nie budzi już żadnych skojarzeń dziennikarzy "Wyborczej".

Krok dalej poszedł portal Onet. W odniesieniu do obecnej decyzji sądu, wielu komentatorów powoływało się na artykuł z 2018 roku. "27-letni mężczyzna, który w środę wybił okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu, trafił na trzy miesiące do aresztu. Decyzję wydał Sąd Rejonowy w Gdańsku" - pisał wówczas ten portal. Obecnie w miejscu tego artykułu zobaczyć możemy już tylko... błąd 404. Cytując klasyka: co za przypadek!

 


Źródło: niezalezna.pl

#kościół #wandal

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo