Postanowienia noworoczne. Jak w nich wytrwać i zrealizować wszystkie?

Stary rok już za nami. Warto wejść w nowy z podsumowaniem zeszłego roku i nowymi planami. Jednak czy plany ze starego roku zostały zrealizowane? Jak wytrwać w postanowieniach i dotrzymać danego sobie słowa?

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Najważniejsze jest nastawienie

Najważniejsze w postanowieniach noworocznych liczą się małe kroczki. Nie wszystko na raz, ale etapami i po trochu, bez wyrzeczeń i dużego wysiłku. Jeśli o to zadbasz nie zrazisz się do swoich postanowień. Pozytywne nastawienie i motywacja również są bardzo ważna. Skup się na tym, czego pragniesz, a nie na tym czego chcesz uniknąć i czego się boisz. 

Jeżeli dopada Cię kryzys w postanowieniach noworocznych pamiętaj, że to normalne i każdemu może się zdarzyć. 

Postanowienia noworoczne dla siebie, a nie dla innych

Każde postanowienie noworoczne powinno być twoje i dla ciebie z głębi serca i potrzeb. Postanowienia powinny uwzględniać potrzeby indywidualne, a nie wynikające z presji otoczenia, rodziny, a nawet z aktualnych trendów. 

Jeżeli obrane cele nie pasują do Ciebie i nie są zbyt przekonujące czy motywujące za pewne nie zostaną zrealizowane lub też będą bardzo uciążliwe. 

Odkładanie na później

Nowe postanowienia najlepiej zacząć już teraz w tej chwili. Nie odkładaj na później lub na jutro. Każde „od jutra” może trwać cały rok. Postanowienie nie zna dni, miesięcy czy czasu. To jest zwykłe okłamywanie siebie. 

Najlepiej stworzyć plan działania: co, jak, gdzie, z kim i w jakim czasie. Sukcesywna realizacja poszczególnych punktów planu dostarcza pozytywnych wzmocnień.

Mniej postanowień noworocznych znaczy lepiej 

Tworząc nową listę postanowień noworocznych popadamy w szał spisywania wszystkiego. Chcemy zrealizować postanowienia stare jak i te nowe. Czy nowa lista, a czasem nawet kilka kartek będzie możliwe do zrealizowania. Mniej znaczy lepiej. Najlepiej wybrać sobie 2 lub 3 postanowienia konkretne i dążyć do celu. Mniej znaczy więcej.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Nowy Rok #postanowienia noworoczne

Mariola Łukawska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo