Nowy tydzień zacznij z „Codzienną”!

W starym roku Donald Tusk zdehumanizował PiS, nazywając partię złem, a słowami Czesława Miłosza wzywał do wieszania prezydenta Andrzeja Dudy. W nowym roku lider PO postanowił zaapelować o… mniejszą agresję w życiu publicznym. Tusk ma pretensje do rządu o rosnące ceny gazu w naszym kraju. Premier Mateusz Morawiecki zaproponował list do Angeli Merkel, który mógłby wysłać Tusk. Nazwał też lidera PO „premierem polskiej biedy”. 

pixabay.com/Tumisu

Z impetem rozpoczął się polityczny rok 2022. Przyczyną do wymiany złośliwości stały się rosnące ceny gazu, z którymi muszą się mierzyć Polacy. - Właśnie dzisiaj dotarły do nas informacje ze wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, jak naprawdę będą wyglądały rachunki gazowe u tysięcy polskich rodzin. I tak wszyscy cierpimy w Polsce, bo jest ta podwyżka gazowa ponad 50 procent dla każdego gospodarstwa, ale okazało się, że oni przygotowali taką koszmarną ustawę, tak mając kompletnie gdzieś zwykłe polskie rodziny, że w tysiącach polskich domów te podwyżki to będą podwyżki o kilkaset procent – martwił się Donald Tusk, składając Polakom życzenia „ciepłej wody w kranie”. Więcej w artykule red. Jacka Liziniewicza „W Nowy Rok ze starą bezczelnością”.

NASZ TEMAT proponuje tym razem red. Hubert Kowalski. Co wiemy? Otóż nielegalni imigranci podróżują do Unii Europejskiej przez Moskwę. Część migrantów dostała się do Unii Europejskiej z przesiadką w Moskwie. Zatrzymany przez polskie służby Egipcjanin wcześniej dotarł do zachodniej granicy Białorusi taksówką ze stolicy Rosji. - Te wyjazdy również mają charakter zorganizowany, nie odbywają się spontanicznie – mówi mjr Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak podał 17 grudnia Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, funkcjonariusze z placówki SG w Zielonej Górze-Babimoście przejęli od policjantów z Nowej Soli 6 obywateli Iraku w wieku od 23 do 30 lat oraz 32-letniego obywatela Egiptu. Przeprowadzona wobec nich kontrola wykazała, że cudzoziemcy dostali się do Polski w sposób niezgodny z prawem, a ich pobyt w naszym kraju jest nielegalny. Żaden z nich nie zamierzał złożyć wniosku o ochronę międzynarodową w Polsce. Cudzoziemcy zgodnie oświadczyli, że chcą zamieszkać w Niemczech. Szczegóły w artykule „Rosyjskie ślady w wojnie hybrydowej”.

Okazuje się, że w ostatnich latach szybszy od Polski wzrost w UE miały tylko Rumunia i Dania. Największy dobrobyt materialny w Unii Europejskiej jest w Luksemburgu, Niemczech i Danii, a najniższy w Bułgarii i Chorwacji – wynika z danych Eurostatu za 2020 r. Polska, choć w latach 2018–2020 była trzecim krajem UE z najszybszym wzrostem poziomu dobrobytu, wciąż jest poniżej unijnej średniej, ale dogoniliśmy już Portugalię i Hiszpanię. 
Siła nabywcza mieszkańców, wskazująca na materialny dobrobyt obywateli Unii Europejskiej, czyli tzw. wskaźnik rzeczywistego spożycia indywidualnego (AIC), różniła się w poszczególnych państwach. Z danych Eurostatu wynika, że w 2020 r. wynosiła od 61 do 145 proc. średniej wszystkich krajów UE (100 proc.). Więcej w tekście pt. „W ostatnich latach żyje nam się lepiej” red. Jana Kamienieckiego.

W „Gazecie Polskiej Codziennie” wracamy na chwilę do sylwestra. - To był bardzo dobry rok. Ogłaszano katastrofy, tragedie, wojny i proszę bardzo – kończymy go spokojnie, można powiedzieć, że w bogactwie. Nic strasznego się nie wydarzyło, żadna z Kasandr nie miała racji. Nasze media się rozwijają, w kraju jakoś się dzieje; zwróćmy uwagę, że nie udało się nikomu rządu obalić ani wyborów nie było, ani wojna nie wybuchła… Fantastyczny rok! – powiedział red. Tomasz Sakiewicz podczas sylwestrowego koncertu organizowanego przez „Gazetę Polską Codziennie”. Więcej w relacji red. Mateusza Sobstela „Tak zaczęliśmy nowy 2022 rok!”.

Nowy tydzień nowego 2022 roku zacznij tylko z „Codzienną”!

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

masz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo