Céline Dion, The Cure i inni... Oto najważniejsze wydarzenia muzyczne 2022 roku

Céline Dion, The Cure, Sting, Mischa Maisky, Alexander Gadijev i Leonora Armellini to tylko niektóre z zagranicznych gwiazd, które odwiedzą Polskę w 2022 r.

pixabay.com/StockSnap

Na koncercie z okazji 85. urodzin Programu 2 Polskiego Radia wystąpią laureaci konkursu chopinowskiego Alexander Gadjiev i Leonora Armellini. Wykonają koncerty fortepianowe Chopina. Koncert odbędzie się w niedzielę 9 stycznia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu odwiedzi 9 lutego wiolonczelista Mischa Maisky. Zagra suity wiolonczelowe Jana Sebastiana Bacha.

Kolejna gwiazda muzyki klasycznej, która odwiedzi Polskę w tym roku, to dyrygent Trevor Pinnock. 28 maja poprowadzi Orkiestrę Filharmonii Narodowej. Muzycy wykonają trzy ostatnie Symfonie Mozarta, które powstały w ciągu kilku tygodni, latem roku 1788. Mowa o Symfonii nr 39 Es-dur, Symfonii nr 40 g-moll oraz Symfonii nr 41 C-dur "Jowiszowej".

Od 7 do 21 października w Poznaniu odbędzie się przełożony z powodu pandemii 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego.

W lutym w trasę koncertową po Europie wyruszy Hans Zimmer, w Polsce wystąpi 7 marca w Tauron Arenie w Krakowie, a dzień później w Łodzi w Atlas Arenie. "To niezwykłe show, prowadzone przez samego Zimmera, któremu towarzyszyć będzie orkiestra i chór, zawiera największe filmowe hity oraz nowości. Na fanów czekają również rzadko prezentowane na żywo utwory" - podali organizatorzy.

Zwycięzcy Eurowizji 2021 Maneskin odwiedzi Polskę w ramach trasy Loud Kids on Tour 2022. 15 lutego włoski zespół zagra w warszawskiej hali COS Torwar.

14 lat po ostatnim koncercie pojawi się Avril Lavigne. 2 marca wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi.

W marcu w Warszawie wystąpi raper GZA, znany również jako The Genius, naprawdę nazywa się Gary Grice i jest założycielem i członkiem legendarnej formacji hip-hopowej Wu-Tang Clan. Koncert odbędzie się 24 marca w Praga Centrum w Warszawie.

Tego samego dnia w Gdańsku w Filharmonii Bałtyckiej zobaczymy największą sławę fado Mariza.

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu odwiedzi 18 maja Jamie Cullum.

Courage World Tour to nazwa trasy koncertowej Céline Dion. Tournée jest zapowiedzią jej nowej płyty o tym samym tytule. Koncerty odbędą się 18 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi i 19 czerwca w Tauron Arenie w Krakowie.

Również w czerwcu (26) swoją płytę promować będzie Alicia Keys. Artystka wystąpi w Tauron Arenie Kraków. W tym samym miejscu w lipcu usłyszymy Pearl Jam (14 lipca) oraz Aerosmith (13 lipca).

Z kolei w Warszawie na PGE Narodowym fani cięższych brzmień będą mieli okazję posłuchać Rammsteina (16 lipca) oraz Iron Maiden (24 lipca). 30 lipca na Narodowym wystąpi Sting, gościem specjalnym koncertu będzie Anna Maria Jopek, a 25 i 26 sierpnia zaśpiewa Ed Sheeran.

Nick Cave and The Bad Seeds latem zagrają w Polsce dwa razy. Artysta z zespołem pojawi się 7 sierpnia w Arenie Gliwice i dzień później w Ergo Arenie Gdańsk / Sopot.

Jesienią Polskę odwiedzi zespół The Rasmus, który wystąpi 12 października w warszawskim klubie Proxima, a dzień później w krakowskim klubie Kwadrat. 20 października mieszkańcy Krakowa będą mogli usłyszeć The Cure, którzy zagrają w Tauron Arenie, a następnego dnia w Łodzi (Atlas Arena).

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo