Pierwszy numer „GP” w 2022 r. w sprzedaży już od dziś! "Czy Europa zamieni się w sędziowską dyktaturę?"

Nie w środę, jak zazwyczaj, ale wyjątkowo dziś, w poniedziałek 3 stycznia, ukazał się pierwszy w 2022 r. numer tygodnika „Gazeta Polska”. Szczególnie polecamy okładkowy tekst Macieja Kożuszka: „Ostatni szaniec suwerenności i demokracji. Czy Europa zamieni się w sędziowską dyktaturę?”. Na specjalne życzenie Czytelników będzie też wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, o którym jest już głośno na świecie. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Niezależnie od wszystkich racji i prawnych zawiłości, wynik sporu polskich władz z instytucjami europejskimi będzie miał fundamentalne znaczenie dla przyszłości UE. Czy wspólnotą będą rządzić traktaty, na które zgodziły się państwa, czy ostateczną instancją i głównym prawodawcą stanie się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
- czytamy w tekście Macieja Kożuszka.

Ponadto w numerze:

  • TVN, Rosja i pan Bix Aliu. Liberalny język TVN maskuje nieliberalne interesy

Czy istnieje na świecie poważne państwo, w którym jeden z dwóch największych kanałów telewizyjnych tuszuje zamordowanie prezydenta? Jak to możliwe, że na Litwie przeciw budowie muru na granicy głosował 1 poseł, na Łotwie 0, a w Polsce 174, zgodnie z wytycznymi stacji TVN? W II RP też istniała siła, która tak jak TVN zwalczała niepodległość Polski, w tym przynależność do niej Śląska, Pomorza oraz ziem wschodnich. To była zdelegalizowana Komunistyczna Partia Polski. Dziś TVN zgrabnie kopiuje język liberalnych, zachodnich mediów, ale mając ich wady, jest jakościowo czymś innym, nieporównanie gorszym. Odwołując się do II RP: nie niepodległościowa, lewicowa PPS, lecz antypolska KPP. A Polska leży w takim miejscu na mapie, że musi to uwzględniać. Być państwem poważnym, bo inaczej nie będzie jej wcale.
- pisze na łamach „GP” Piotr Lisiewicz

  • Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, o którym głośno na świecie

To określenie – IV Rzesza Niemiecka – nie jest niczym nagannym, nie chodzi przecież o III Rzeszę, lecz o nawiązanie do pierwszej. Sądzę, iż dość dobrze oddaje kierunek tych zmian. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym w tym działaniu. Sformułowano bowiem niczym nie podpartą tezę, iż trybunału nic nie ogranicza. Zatem to nie zapisy traktatowe, ale jego orzeczenia są źródłem wspólnotowego prawa. Może dowolnie interpretować prawo europejskie i wyciągać z niego wręcz uzurpacyjne wnioski. I tak czyni.
- z Jarosławem Kaczyńskim rozmawiają Katarzyna Gójska i Tomasz Sakiewicz.

  • Jak Roman G. pogrywa z organami ścigania. Tajemnica Pegasusa

Inwigilacja znanego adwokata odbywała się przez kilka miesięcy za zgodą Sądu Okręgowego w Warszawie w ramach ściśle tajnej operacji prowadzonej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
- ustaliła „Gazeta Polska”.

  • Prokurator czeka na Iwulskiego

Józef Iwulski ma usłyszeć zarzut zbrodni komunistycznej – za bezprawny, zdaniem prokuratora IPN, wyrok wydany w stanie wojennym. Uchylono już sędziowski immunitet, zawieszono go również w czynnościach służbowych. A jednak nadal orzeka. Dlatego wszczęto śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień. Pomimo to Iwulski został wybrany do kolegium Sądu Najwyższego.  Komu służy taka demonstracja bezkarności?
- ujawnia Grzegorz Broński.

  • 30 lat temu po pijaku zlikwidowano Związek Sowiecki

Pracowali ręcznie – w pałacyku nie było maszyn do pisania ani maszynistek. Skończyli o 6 nad ranem. A o godzinie 8 rozpoczęła się druga runda. W Sali Bilardowej ustawiono stoły i rozpoczęły się negocjacje. Jelcyn pił od samego rana. Krawczuk przejął całą inicjatywę. Jak wspominał: „To było coś niespotykanego – głowy państw same sporządzały oficjalny dokument”. Potem Jelcyn zlecił Andriejowi Kozyriewowi skontaktowanie go z Białym Domem. Kozyriew, na wszelki wypadek, skorzystał ze zwykłych linii telekomunikacyjnych. W Białym Domu musiał długo wyjaśniać, kim jest i po co dzwoni. Jelcyn przekazał bezpośrednio Bushowi informację o tym, że zlikwidowali ZSRS. Gdy o godzinie 14, w holu pałacyku, podpisano porozumienie, Jelcyn był już kompletnie pijany.
- kulisy rozpadu Związku Sowieckiego przypomina Piotr Grochmalski.

UWAGA! Nowy numer „GP” w sprzedaży już od 3 stycznia 2022 r.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

 

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo