Gasiuk-Pihowicz straszy sędziów? „To będą krótkie kadencje” - pisze o... praworządności!

Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz zabrała głos w sprawie zmian w sądownictwie. Nie obyło się bez kontrowersji. Napisała: "to będą krótkie kadencje". - Państwo politycy będą przywracać praworządność przez usuwanie sędziów. Paradne - komentuje sędzia Kamil Zaradkiewicz.

Kamila Gasiuk-Pihowicz
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Politycy Koalicji Obywatelskiej nie ukrywają osobistego zaangażowania w spór, jaki toczy się w sądownictwie. Niemal każda decyzja dotycząca wymiaru sprawiedliwości jest przez nich komentowana, w większości krytycznie. Pada też magiczne słowo "praworządność". Dziś poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz stwierdziła, że zmiany w Sądzie Najwyższym muszą doczekać się stosownej reakcji. Jak wynika z jej wpisu, będzie to... wyrzucanie ze stanowisk.

- To będą krótkie kadencje, bo przeminą wraz z Ziobrą i przywróceniem praworządności - zapowiedziała posłanka. 

Do jej słów odniósł się sędzia Kamil Zaradkiewicz. "Państwo politycy będą przywracać praworządność przez usuwanie sędziów. Paradne" - napisał.

Gasiuk-Pihowicz pisze o "neosędziach". W odpowiedzi została nazwana... "neoposłanką". Padły też pytania - czy Koalicja Obywatelska zamierza ingerować w sądownictwo w przypadku wygranych wyborów? Ostatnie tweety chyba nie pozostawiają co do tego wątpliwości.

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Kamila Gasiuk-Pihowicz #Kamil Zaradkiewicz

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo