Sprawa doniesień o Pegasusie? „Służby na pewno wyjaśnią ją do końca”

Służby na pewno będą wyjaśniać tę sprawę do samego końca, poprosiłem o to - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki pytany o doniesienia ws. wykorzystania systemu Pegasus. Jego zdaniem w domenie publicznej jest więcej nieprawdziwych niż prawdziwych informacji w tej sprawie.

madartzgraphics CC0

Premier Morawiecki był pytany na konferencji prasowej w Słostowicach w Łódzkiem, czy służby będą wyjaśniać sprawę doniesień nt. wykorzystywania systemu Pegasus do inwigilacji.

- Oczywiście, że tak, służby na pewno będą wyjaśniać tę sprawę do samego końca i jestem przekonany o tym, że jest tutaj więcej nieprawdziwych informacji niż prawdziwych wśród tego, co się pojawia w domenie publicznej, ale poprosiłem także służby o to, żeby sprawę wyjaśniły

- powiedział premier.

Amerykańska agencja prasowa Associated Press podała w ub. tygodniu, powołując się na ustalenia działającej przy Uniwersytecie w Toronto grupy Citizen Lab, że za pomocą opracowanego przez izraelską spółkę NSO Group oprogramowania Pegasus inwigilowany był senator KO Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, odnosząc się do doniesień ws. Pegasusa, przypomniał, że „w Polsce kontrola operacyjna jest prowadzona w uzasadnionych i opisanych prawem przypadkach, po uzyskaniu zgody Prokuratora Generalnego i wydaniu postanowienia przez sąd”. Jak dodał, „sugestie, że polskie służby wykorzystują metody pracy operacyjnej do walki politycznej, są nieuprawnione”.

 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo