Migranci znów ruszyli na granicę. W ciągu doby 22 próby nielegalnego wtargnięcia do Polski

22 próby przekroczenia wschodniej granicy Polski odnotowali w ciągu minionej doby funkcjonariusze Straży Granicznej. Jak poinformowano, największa akcja migrantów miała miejsce w okolicach Mielnika. Wynika z tego, że pomimo wczorajszej informacji o braku prób nielegalnego wtargnięcia do Polski, dla służb na granicy wraca pracowita codzienność.

Straż Graniczna

Jeszcze wczoraj można było mieć nadzieję, że na jakiś czas migranci pod batutą służb Łukaszenki odpuszczą presję na granicę. Dziś już wiadomo, że sytuacja nie ulega poprawie. Podczas, gdy 29 grudnia służby informowały, że nie było w ciągu doby żadnej próby przekroczenia granicy, dzisiejszy komunikat informuje o ponad 20.

"Wczoraj tj. 29.12 granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 22 osoby. Na odcinku ochranianym przez #PSGCzeremcha służby białoruskie uszkadzały concertinę oraz oślepiały polskie patrole laserami. Na odcinku #PSGMielnik grupa 10 cudzoziemców próbowała przekroczyć gr. używając kładki"

- napisano na Twitterze SG.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku grudnia było 1300 prób. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#straż graniczna

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo