Nigeryjczyk i Belg podejrzani o pranie pieniędzy

Tymczasowe areszty zastosował sąd wobec 37-letniego Nigeryjczyka i 39-letniego Belga, którzy podejrzani są o pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw. Według ustaleń policji, na konta sprawców trafiło ponad 300 tysięcy złotych.

policja.pl

Jak poinformował w środę oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski, funkcjonariusze zatrzymali kilka dni temu w Lublinie 39-letniego obywatela Belgii. Na wcześniejszym etapie śledztwa doszło już do zatrzymania mieszkającego w Lublinie 37-letniego obywatela Nigerii.

- Jak wynika z ustaleń w sprawie, firma z Singapuru straciła ponad 300 tysięcy złotych. Przestępcy w okresie od lipca do września w nielegalny sposób przetransferowali pieniądze do Polski. Następnie środki miały zostać przekazane do kolejnych odbiorców. Bank jednak w porę zareagował i zablokował niemal całość pieniędzy, uniemożliwiając dalsze przelewy

– przekazał kom. Gołębiowski.

Prokuratura Rejonowa Lublin–Północ przedstawiła mężczyznom zarzuty prania pieniędzy. Na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani.

Za zarzucany im czyn grozi do 10 lat więzienia.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo