Giganci social mediów 2021 roku. Jarosław Kaczyński nie dał szans konkurentom!

"Polityka w sieci" podsumowała rok 2021 w polityce - jeżeli chodzi o media społecznościowe. Okazało się, że absolutnym hegemonem w social mediach jest... prezes PiS Jarosław Kaczyński. I to mimo faktu, że w żadnym z mediów społecznościowych nie ma założonego konta. W tyle zostali m.in. Donald Tusk i Rafał Trzaskowski.

Jarosław Kaczyński
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Okazuje się, że Jarosław Kaczyński mógł liczyć w mediach społecznościowych na rekordowy zasięg rzędu 12,1 mld. Pojawiło się też 7,7 mln wzmianek o prezesie PiS - wszystko to mimo faktu, że Kaczyński... nie ma konta na Facebooku, Twitterze czy Instagramie, w przeciwieństwie do kolejnych polityków w rankingu.

Drugie miejsce zajął prezydent Andrzej Duda z zasięgiem 8,9 mld. Trzeci był Donald Tusk - lider PO miał co prawda tyle samo wzmianek, co Kaczyński, ale zdecydowanie niższy zasięg. I to mimo bardzo popularnego konta na Twitterze...

Miejsca tuż za podium zajęli premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Różnica między Dudą, Tuskiem i Morawieckim była niewielka, ale już Trzaskowski odstawał zdecydowanie, mimo szerokich zabiegów w mediach społecznościowych.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#Jarosław Kaczyński

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo