Onet powiela rewelacje Wojtunika. Wiceminister dementuje: Nie ma żadnej fali odejść!

Portal Onet poinformował dziś o tym, że funkcjonariusze mają rzekomo masowo odchodzić ze służby w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - Nie ma żadnej fali odejść - dementuje wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. - Ostatnia taka fala była w CBA w 2010 r. w pierwszym roku rządów Pawła Wojtunika - dodał wiceminister.

Paweł Wojtunik, były szef CBA za czasów rządów PO-PSL
fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Portal Onet poinformował, że o fali odejść funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego jako pierwszy napisał właśnie były szef agencji Paweł Wojtunik. Jak dodano, odejścia mają dotyczyć także Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W poniedziałek Wojtunik napisał na Twitterze o blisko 200 wnioskach o odejście ze służby z początkiem nadchodzącego roku. "W CBA kadrowy exodus, blisko 200 wniosków o odejście ze służby z początkiem nadchodzącego roku! Efekt #Pegasusa czy ucieczka z tonącego okrętu…?" - czytamy we wpisie byłego szefa CBA.

Informacje te zdementował Maciej Wąsik. Wiceszef MSWiA do wpisu załączył link do tekstu Onetu. "Odeszło wówczas 10 procent funkcjonariuszy" - przypomniał czasy Wojtunika w CBA.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Onet #Paweł Wojtunik #Maciej Wąsik

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo