„Codzienna” na ostatnią środę 2021 roku!

Nowe świadczenie z podpisem prezydenta Andrzeja Dudy! Polacy o najniższych dochodach w 2022 r. będą otrzymywać dodatek osłonowy, który pomoże im pokryć część kosztów energii elektrycznej, gazu oraz rosnących cen żywności. Wysokość wypłat będzie zależała od łącznego dochodu gospodarstwa domowego i liczby jego członków. Więcej o tym i nie tylko – czytaj w środowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

Andrys / CC0

Aby zniwelować skutki rosnących cen w  sklepach rząd Mateusza Morawieckiego przygotował nowe świadczenie dla najbardziej potrzebujących, czyli dodatek osłonowy. Będzie on stanowił wsparcie państwa –  nie tylko dla obywateli polskich, lecz także wskazanych w ustawie cudzoziemców –  w  pokryciu części kosztów energii oraz rosnących cen żywności. Dodatek będzie wypłacany dwa razy w roku, pierwsza rata do 31 marca 2022. Szczegóły w artykule red. Pawła Woźniaka „Osłonowy dodatek ochroni najsłabszych”.

Dziś wyjaśni się przyszłość Paula Sousy. Na środę prezes Cezary Kulesza zwołał nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPN. A to ten organ formalnie decyduje o zatrudnieniu lub zwolnieniu selekcjonera reprezentacji Polski.

- Na razie Sousa jest formalnie trenerem reprezentacji. Wiąże go kontrakt do  końca udziału Polaków w  eliminacjach mistrzostw świata – powiedział w TVP Sport Cezary Kulesza. Szef PZPN wyznał, że decyzja Paula Sousy była wielkim zaskoczeniem dla wszystkich osób związanych z reprezentacją. Od władz krajowego futbolu, jego współpracowników, po piłkarzy, których nie poinformował o  swoich planach. –  Myślę, że to jest poważny człowiek... Chociaż może nie do  końca. Z  tego, co wiem, nie rozmawiał z  piłkarzami. Chciał rozmawiać tylko ze mną. Domyślałem się już wtedy, o co chodzi. Nie powiedział mi jednak, z jakim klubem jest dogadany, tylko że jest to jeden z najlepszych klubów na świecie – opowiadał Kulesza.

Red. Krzysztof Oliwa analizuje czy Portugalczyk zostanie zwolniony i kto ma największe szanse na objęcie sterów piłkarskiej reprezentacji Polski. Oczywiście, w środowej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Z kolei red. Konrad Wysocki proponuje obszerną analizę o bezpieczeństwie międzynarodowym. Okazuje się, że dzięki skutecznemu odparciu ataku hybrydowego na granicy z Białorusią polscy żołnierze stali się wzorem do naśladowania. Mijający rok dobitnie pokazał, jak ważne jest posiadanie silnej armii, która będzie w stanie zneutralizować zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju i jego obywateli. Gdyby nie polscy żołnierze, którzy wespół z policjantami i pogranicznikami odparli hybrydowy atak białoruskiego reżimu, dziś, u schyłku 2021 r., Europa tonęłaby w największym w historii kryzysie migracyjnym.

Wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej potwierdziły dwie istotne kwestie z punktu widzenia polskiej armii: pełną gotowość bojową w punkt, a także – kolejny raz w ostatnich latach – strategiczne znaczenie Wojsk Obrony Terytorialnej. Więcej w artykule „Bohaterowie w mundurach”.

I na koniec NASZ TEMAT czyli tekst red. Huberta Kowalskiego pt. „Dezerter pod opieką białoruskich komunistów”. Okazuje się bowiem, że na Białorusi Emilem Czeczko, polskim dezerterem, opiekuje się reżimowa organizacja, na czele której stoi ważny aktywista Komunistycznej Partii Białorusi. Właśnie to środowisko reprezentuje żołnierza i organizuje jego wizyty w rosyjskojęzycznych mediach. Jego opiekun także ściśle współpracuje z chińskimi i rosyjskimi instytucjami oraz utrzymuje kontakty z polskimi komunistami.

Udana ostatnia środa roku – tylko z „Codzienną”!

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Gazeta Polska Codziennie

mszk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo