Codzienna na wtorek. Prezydent powiedział „weto”

Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia – poinformował prezydent Andrzej Duda. Polska jako jeden z niewielu krajów ma nadal zapisy zezwalające obcemu kapitałowi na posiadanie mediów w naszym kraju. W „Codziennej” zebraliśmy komentarze w tej sprawie.

Gazeta Polska

Niemal pół roku trwała awantura wokół nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Prawo i Sprawiedliwość chciało zmienić przepisy tak, aby uniemożliwić posiadania mediów podmiotom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Od miesięcy słychać jednak, że zmiany uderzyłyby w stację TVN, której właścicielem jest amerykański koncern medialny Discovery. Procedowanie ustawy budziło zastrzeżenia zarówno dużej części dziennikarzy, urzędników Komisji Europejskiej, jak i przedstawicieli USA w Polsce. 

Zdaniem Tomasza Sakiewicza redaktora naczelnego GPC, ustawie najbardziej zaszkodziła sprawa TVN, a jej wejście w życie nic by nie zmieniło w sposobie funkcjonowania stacji. 

Co najwyżej TVN musiałby zakładać kolejne spółki, może tym razem na lotniskach regionalnych w Polsce.
- zaznaczył.

Jego zdaniem ta ustawa jest potrzebna ze względu na możliwość penetracji polskiego rynku medialnego przez wrogie państwa.

Takie regulacje istnieją w większości cywilizowanych krajów
- podkreślił Sakiewicz.

Więcej komentarzy w sprawie zawetowanej lex TVN we wtorkowej „Codziennej”

We numerze wskażemy także kto może wkrótce rządzić Wielką Brytanią, co dalej stanie się z sankcjami na Rosję, a także podpowiemy co zrobić z nietrafionym prezentem świątecznym.

Gorąco zachęcam do lektury Gazety Polskiej Codziennie!
 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo