Już nie 10 zabitych, a rozstrzeliwani dziesiątkami. Dezerter Emil Cz. i tournée po rosyjskich mediach

"Polak przyznał, że rozstrzeliwał ludzi dziesiątkami" - pisze o najnowszym wywiadzie z udziałem polskiego dezertera portal bielsat.eu. Rozmowa, która tym razem ukazała się nie w białoruskich, a rosyjskich mediach, jest kontynuacją ordynarnej, dezinformacyjnej kampanii propagandowej, wymierzonej w wizerunek Polski. Tym razem Emil Cz. pojawił się w czołowej propagandowej tubie Kremla.

Emil Czeczko udziela wywiadu dla rosyjskiego kanału
Russia Today

"Wiem o dziesięciu przypadkach" - mówił w poprzednim wywiadzie o morderstwach imigrantów dokonywanych rzekomo przez polskie służby na wschodniej granicy dezerter Wojska Polskiego. Teraz w sieci dostępna jest kolejna rozmowa z Emilem Cz. Na kanale „Priekrasnaja Rossija Bu-Bu-Bu” na serwisie YouTube mężczyzna opowiada, że sam rozstrzeliwał ludzi dziesiątkami - podaje portal belsat.eu w artykule pt. „Jestem ludobójcą”. Dezerter Emil Cz. rozpoczyna tournée po rosyjskich mediach.

"Prowadzący wywiad upewnia się u rozmówcy, czy chodziło o pojedyncze przypadki zastrzelenia, czy masowe egzekucje, „faszystowskie rozstrzelania”. "Tak jak w filmach pokazują, jak Niemcy rozstrzeliwują ludzi. Tak to mniej więcej wyglądało "– odpowiada Emil Cz., kierując przy tym wzrok w ziemię."

- relacjonuje portal.

Dodatkowo w rozmowie, pojawić miał się emerytowany rosyjski pułkownik Wiktor Litkowin, który podtrzymuje narrację Polaka i nazywa to prawdziwym faszyzmem i perfidią.

"Polacy nie tylko postępowali tak, bo nie mają serca i są przestępcami, zabijając bezbronnych ludzi, ale usiłowali wmówić, że to zbrodnia Białorusi – dodał."

Łatwa w odbiorze propaganda

Jak wskazuje bielsat.eu, kanał, na którym wyemitowano rozmowę z polskim dezerterem, finansowany jest przez państwowy koncern Russia Today.

Za lekką formą kryją się ostre ataki na przeciwników Kremla. Na przykład Aleksiej Nawalny jest nieodmiennie nazywany w programie „przestępcą”, a jego sympatycy „sektą”.

- podaje portal.

Sam przekaz kanału ma być skierowany do najmłodszych odbiorców. 

 


Źródło: bielsat.eu, niezalezna.pl

#emil czeczko

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo