„Siwy Bajerant” ucieka z Polski. Kto za Sousę? Te dwa nazwiska wskazywane są najczęściej

Paulo Sousa opuszcza reprezentację Polski przed barażami o awans do Mistrzostw Świata. W jego kadencji nie brakowało pięknych słów, ale zabrakło wyników i klasy - co widać po stylu, w jakim ucieka z Polski. Kto go zastąpi? Według dziennikarzy TVP Sport, najgłośniej wybrzmiewają dwa nazwiska.

Paulo Sousa opuszcza polską reprezentację
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa podpisał w niedzielę umowę o pracę z brazylijskim klubem Flamengo - podał wczoraj wieczorem "O Dia", czołowy dziennik Rio de Janeiro. Według gazety dyrekcja klubu przystała na zabranie przez Sousę do Flamengo sześcioosobowego sztabu szkoleniowego, który pomagał mu podczas pracy z reprezentacją Polski.

Wcześniej prezes PZPN Cezary Kulesza potwierdził, że Sousa chce rozwiązania kontraktu z polską federacją. Wzbudziło to falę oburzenia w Polsce - Sousa nazywany jest przez dziennikarzy "Siwym Bajerantem" - z reprezentacją Polski przegrał Euro 2020, zawalił decydujący o rozstawieniu w barażach mecz z Węgrami, po czym ucieka przed najważniejszymi meczami.

Z informacji brazylijskiego dziennika wynika, że 51-letni Portugalczyk, który do marca 2022 r. jest związany umową o pracę z PZPN, miałby rozpocząć pracę w Rio de Janeiro w pierwszych dniach stycznia.

Niezależnie od tego, w jaki sposób Sousa pożegna się z polską kadrą, jego deklaracja oznacza koniec pracy w naszym kraju. Trudno się bowiem spodziewać, by w marcowych barażach reprezentację Polski poprowadził trener, do którego zaufanie utracili niemal wszyscy - począwszy od władz PZPN, przez piłkarzy, aż po kibiców. Pojawiło się przy tym pytanie...

Kto za Sousę? Dwie kandydatury

Z informacji, do których dotarli dziennikarze TVP Sport, wynika, że najpoważniejszym kandydatem do przejęcia reprezentacji po Sousie jest Adam Nawałka. Były selekcjoner reprezentacji Polski zna obecnych kadrowiczów, ma dobre doświadczenie z pracą w naszej reprezentacji i mógłby być dobrą "opcją ratunkową" jeżeli chodzi o przygotowania do meczu z Rosją. Jak podaje TVP Sport, jest jednak jedno "ale" - Nawałka zgodziłby się na poprowadzenie kadry, ale tylko w barażach. Nawet w przypadku awansu na mundial, trzeba będzie szukać nowego selekcjonera.

Jak podaje TVP Sport, PZPN rozważać ma również inną kandydaturę: chodzi o Piotra Nowaka, który w przeszłości był asystentem selekcjonera reprezentacji USA. Pracował też w Lechii Gdańsk, a w ostatnim czasie był przymierzany do Jagiellonii Białystok.

Jedno jest pewne - nowego selekcjonera trzeba wybrać jak najszybciej. Tak, by mógł zacząć obserwację piłkarzy przed decydującymi spotkaniami.

 


Źródło: TVP Sport, niezalezna.pl

#Paulo Sousa #Adam Nawałka #Piotr Nowak #reprezentacja Polski

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo