Echa wywiadu z prezesem PiS w „GPC”. Kaczyński rozsierdził niemieckie media

Wywiad z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim w „Gazecie Polskiej Codziennie” odbił się szerokim echem nie tylko w kraju, lecz także za granicą. Tezy rozmowy szczególnie chętnie podały niemieckie media, które skupiły się na fragmencie dotyczącym ich kraju, przy okazji nazywając „Codzienną” skrajnie prawicowym tytułem.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W świątecznym wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” Jarosław Kaczyński odniósł się do bieżących spraw w polityce zagranicznej. Jak podkreślił, PiS intensyfikuje działania na arenie ­międzynarodowej i współpracę z konserwatywnymi politykami w Unii Europejskiej.

– Są kraje, które, delikatnie mówiąc, nie pałają entuzjazmem wobec perspektywy budowania na bazie UE IV Rzeszy Niemieckiej

– powiedział Jarosław Kaczyński. Słowa te zostały zauważone w mediach niemieckich, które uznały je za atak na nowy rząd koalicji SPD–Zieloni–FDP. W takim tonie wypowiedziały się m.in. dzienniki „Die Welt” i „Der Spiegel”. Ten drugi określił „Codzienną” mianem skrajnie prawicowej, a PiS formacją prawicowo-nacjonalistyczną.

– Szef narodowo-konserwatywnej polskiej partii rządowej ostro zaatakował nowy rząd koalicji SPD–Zieloni–FDP. Jarosław Kaczyński zarzuca rządowi Scholza, że chce przekształcić UE w IV Rzeszę

– można było przeczytać w „Die Welt”.

Również w Polsce wywiad odbił się szerokim echem, a omawiały go wszystkie znaczące media polityczne.
W naszym kraju największe zainteresowanie budzi jednak informacja, że Jarosław Kaczyński do końca pierwszego kwartału 2022 r. ma zamiar zrezygnować z pracy w rządzie i zająć się na 100 proc. polityką partyjną. To wzbudza zainteresowanie opozycji, która od miesięcy wieści, że w przyszłym roku czekają nas przyspieszone wybory.

CZYTAJ WIĘCEJ w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

Jacek Liziniewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo