Gwiazdy scen polskich, rosyjskich i węgierskich razem. Przed nami wyjątkowy koncert noworoczny

W Filharmonii Narodowej w Warszawie 1 stycznia odbędzie się XVII Koncert Noworoczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego (MTM) im. Jana Kiepury - poinformowała PAP kierownik działu marketingu i komunikacji MTM Ewa Kacprzak-Krzysik.

pixabay

"XVII Koncert Noworoczny MTM to niepowtarzalna okazja na spotkanie z wybitnymi postaciami świata operowego i operetkowego. W tym roku na jednej scenie zobaczymy gwiazdy scen polskich, ale również rosyjskich i węgierskich" - czytamy w przesłanej informacji.

Jak zapowiedziano, "podczas tego wyjątkowego wieczoru nie zabraknie najpiękniejszych arii i duetów operowych, a w drugiej części utworów operetkowych i muzycznych niespodzianek".

"W tym roku sceną Filharmonii Narodowej zawładną nie tylko piękne głosy, ale również taniec wprost z budapesztańskiej operetki. Nie zabraknie wspaniałych duetów, m.in. żeńskiego duetu Barcarolle J. Offenbacha, utworów Straussa i finałowego, szampańskiego hitu noworocznego, na który czeka publiczność w ten wyjątkowy wieczór - Marsza Radetzkiego"

- napisano. "Niezmiennie, słynnym Libiamo wraz z artystami wzniesiemy toast za pomyślność w Nowym Roku" - dodano.

Gospodarzami wieczoru będą Dagmara Kowalska i Artur Orzech.

Wystąpią: Veronika Dzhioeva (sopran), Agnieszka Rehlis (mezzosopran), Tadeusz Szlenkier (tenor), Barbara Bódi i Karoly Peller (soliści Operetki Budapesztańskiej) oraz Orkiestra Symfoniczna Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją José Maria Florencio.

Więcej informacji o koncercie znaleźć można na stronie: www.mteatr.pl.

Początek koncertu - 1 stycznia o godz. 18 w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo