Białe święta? Tu może spaść nawet trzy metry śniegu!

Meteorolodzy przewidują w Stanach Zjednoczonych w Boże Narodzenie anomalie pogodowe. W niektórych regionach może spaść trzy metry śniegu. Większość mieszkańców USA nie zobaczy jednak białego Bożego Narodzenia.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Według Krajowego Serwisu Pogodowego (NWS) burze śnieżne wystąpią na terenach położonych na wysokości poziomu morza, w takich stanach jak Oregon i Waszyngton.

Obfite opady śniegu spodziewane są w centralnej części gór Sierra Nevada i mogą tam przekroczyć nawet trzy metry. NBC podkreśla, że na większości terenów Sierra Nevada może spaść od 1,5 do 2,5 metra śniegu. Pojawiają się przestrogi przed podróżami w najbliższych dniach w tamten region ze względu na potencjalnie niebezpieczne warunki jazdy.

- Przez świąteczny weekend seria burz w rejonie Pacyfiku przyniesie silne opady deszczu i śniegu na zachodzie Stanów Zjednoczonych

 – tweetowała w środę NWS przestrzegając też, że w pobliżu niedawno strawionych pożarami obszarów możliwe są powodzie i osunięcia ziemi.

Mieszkańcy takich miast jak Portland i Seattle mogą zobaczyć rzadkie tam białe Boże Narodzenie. W ciągu 127 lat w Seattle odnotowano dające się zmierzyć w tym dniu opady śniegu tylko siedem razy. Najwięcej, nieco ponad 4,5 cm, spadło w 1909 roku.

W bieżącym roku - według meteorologów - białe Boże Narodzenie na większości terytorium USA wydaje się mało prawdopodobne. Narodowa Agencja ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA) zaobserwowała w czwartek, że z wyjątkiem Alaski, tylko 26 proc. powierzchni kraju było pokryte śniegiem.

Zgodnie z definicją NWS białe Boże Narodzenie w USA ma miejsce, kiedy na gruncie zalega 2,5 cm śniegu lub więcej.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Boże Narodzenie #śnieg

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo