Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki przegrały w Łodzi z Serbią 0:3 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Amerykański dyplomata sprzedał fałszywy paszport Syryjczykowi

Tureckie władze aresztowały amerykańskiego dyplomatę pracującego w konsulacie USA w Libanie - przekazała w środę państwowa agencja Anatolia. Podejrzany miał sprzedać fałszywy paszport obywatelowi Syrii.

https://twitter.com/TurkeyUrdu

Z informacji tureckiej agencji wynika, że dyplomata został zatrzymany 11 listopada na lotnisku w Stambule, a dopiero później oficjalnie aresztowany pod zarzutem sprzedaży fałszywego paszportu syryjskiemu obywatelowi za 10 tys. dolarów.

Syryjczyka z fałszywym paszportem zatrzymano na przesłuchanie podczas próby wyjazdu do Niemiec - podała Anatolia. Dokument był wystawiony na nazwisko amerykańskiego dyplomaty.

Jak przekazano w raporcie tureckiej policji, na który powołuje się AP, analiza nagrań z kamer wykazała, że dyplomata na lotnisku przekazał paszport Syryjczykowi i obaj wymienili się ubraniami. Policja dodaje, że dyplomacie odebrano kopertę z 10 tys. dolarów.

Amerykanina osadzono w areszcie, a Syryjczyk został wypuszczony na wolność, gdzie czeka prawdopodobne na dalsze postępowanie pod zarzutem fałszowania dokumentów - podała Anatolia.

Ambasady Stanów Zjednoczonych w Ankarze i Bejrucie odmówiły komentarza.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#USA #Turcja #Syria #dyplomata #fałszywy paszport

mt,mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo