Niemiecka pielęgniarka zabiła czterech pacjentów. Odsiedzi 15 lat

15 lat pozbawienia wolności i umieszczenie na zamkniętym oddziale psychiatrycznym - taki wyrok wydał sąd w Poczdamie w sprawie pielęgniarki oskarżonej o zabicie w kwietniu czterech mieszkańców domu opieki. Trzy z czterech ofiar były całkowicie sparaliżowane.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Sąd uznał kobietę za winną czterech zarzutów zabójstwa, trzech zarzutów usiłowania zabójstwa oraz poważnego znęcania się nad podopiecznymi - informuje agencja dpa.

Kobieta w kwietniu zaatakowała i śmiertelnie raniła czterech bezbronnych mieszkańców domu opieki w Poczdamie. Ofiary były w wieku od 31 do 56 lat. Według patologa trzy z czterech ofiar śmiertelnych były całkowicie sparaliżowane, a jedna była sparaliżowana w połowie. Piąta zaatakowana osoba, 43-letnia mieszkanka domu opieki, przeżyła dzięki szybkiej operacji.

Wydając wyrok, sąd w dużej mierze przychylił się do wniosku prokuratury. Zgodnie z opinią psychiatryczną kobieta popełniła przestępstwa w stanie znacznie ograniczonej poczytalności. Prokuratura i obrona wnioskowały o umieszczenie 52-letniej kobiety na oddziale psychiatrycznym z powodu choroby psychicznej. Ponadto prokuratura domagała się dla oskarżonej kary 15 lat więzienia i dożywotniego zakazu wykonywania zawodu.

W mowie końcowej oskarżona przeprosiła krewnych ofiar.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#świat

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo