Polskie medale na pływackich mistrzostwach świata. Kawęcki i Wasick na podium w Abu Zabi

Katarzyna Wasick zdobyła brązowy medal w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostwach świata na krótkim basenie w Abu Zabi. Niespełna godzinę wcześniej na najwyższym stopniu podium 200 m st. grzbietowym stanął Radosław Kawęcki.

Radosław Kawęcki zdobył złoto na pływackich mistrzostwach świata w Abu Zabi
fot. twitter.com/PKOL_pl

Dwa polskie medale na krótkim basenie w Abu Zabi. Katarzyna Wasick zdobyła brąz z czasem 23,40 s. Szybciej od niej popłynęły Szwedka Sarah Sjoestroem - 23,08 i Holenderka Ranomi Kromowidjojo - 23,31. W listopadzie w Kazaniu w tej konkurencji Wasick zdobyła srebro mistrzostw Europy na krótkim basenie. W Rosji także najlepsza była Sjoestroem, a Kromowidjojo zabrakło wówczas na starcie.

Kawęcki i Wasick z medalami w Abu Zabi. Skróty wyścigów w linku

Radosław Kawęcki (1.48,68) po znakomitym finiszu był bezkonkurencyjny. Polak w pokonanym polu zostawił Amerykanina Shaine'a Casasa (1.48,81) i Niemca Christiana Dienera (1.48,97).

W rozgrywanych od 1993 roku mistrzostwach świata na krótkim basenie Biało-czerwoni zgromadzili 26 medali – 4 złote, 6 srebrnych i 16 brązowych. Wszystkie krążki z najcenniejszego kruszcu zdobył Kawęcki. Wtorkowe medale były zarazem jedynymi dla Polski w zakończonych tego dnia mistrzostwach.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Radosław Kawęcki #Katarzyna Wasick #pływanie

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo