„Codzienna” w przedświąteczną środę!

Bezkarny marszałek Senatu chce ukarania redaktora Tomasza Sakiewicza. - Grodzki nie ma odwagi stawić się przed prokuratorem i wyjaśnić sprawę zarzutów, które stawia mu prokuratura, CBA i 200 świadków. Za to bardzo chętnie pozywa dziennikarzy - powiedział Tomasz Sakiewicz w rozmowie z „Codzienną”.

fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

We wtorek w warszawskich sądach odbyły się dwie rozprawy, w których redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz wystąpił w dwóch rolach - jako pozwany i oskarżony. Pierwsza z nich dotyczyła powództwa cywilnego ze strony telewizji TVN o zamieszczenie sprostowania dotyczącego okładki „Gazety Polskiej” z dnia 10 listopada 2020 roku – „Oni roznieśli zarazę i śmierć”. W sprawie tej z redaktorem Sakiewiczem procesował się poseł Platformy Obywatelskiej i były przewodniczący tej partii Borys Budka. Po rozstrzygnięciu pierwszej instancji, sprawą zajmie się Sąd Apelacyjny. 
O godzinie 10. rozpoczęła się natomiast sprawa karna, którą wytoczył Sakiewiczowi marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który pozwał redaktora naczelnego „GP” i „GPC” za wypowiedzi i publikacje dotyczące afery korupcyjnej, wciąż nierozstrzygniętej za sprawą blokowania wniosku o uchylenie immunitetu politykowi. Więcej w artykule red. Adriana Siwka „Zemsta Grodzkiego”. 

Polska żegna Andrzeja Rozpłochowskiego, lidera śląskiego ruchu związkowego z czasów sierpnia 1980 r. To jedna z legend Solidarności. Podpisywał w 1980 r. Porozumienie Katowickie, które utorowało drogę do stworzenia niezależnego ruchu związkowego w Polsce. „Dzielny, prawy człowiek, który miał istotny wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości.” – ocenił premier Mateusz Morawiecki. „Dał ważny wkład w naszą współczesną niepodległość.” – napisał prezydent Andrzej Duda. Szczegóły w artykule red. Pawła Tuni „Prawdziwy bohater Solidarności”. Oczywiście, w środowej „Codziennej”!

Sprawdź, ile oszczędzisz na Polskim Ładzie” – ten tytuł mówi wszystko i powinien zaciekawić wszystkich Czytelników „Gazety Polskiej Codziennie”. Ruszył bowiem portal o Polskim Ładzie, na którym można m.in. obliczyć zarobki „na rękę” po podatkowych zmianach zapisanych w rządowym programie. – Dzięki wchodzącym w życie od stycznia 2022 r. podatkowym zmianom w kieszeniach Polaków zostanie 17 mld zł więcej – podkreślił minister finansów Tadeusz Kościński. 

Ministerstwo Finansów poinformowało, że pod internetowym adresem Wiecejwportfelach.gov.pl ruszył portal, na którym można się dowiedzieć, jak podatkowe zmiany przygotowane przez rząd w ramach Polskiego Ładu poprawią naszą sytuację w czasie kryzysu energetycznego oraz szalejącej. Całość do przeczytania w środowej „Codziennej”.

Coraz obszerniej piszemy już o Świętach. Red. Joanna Kowalkowska proponuje tekst o akcji harcerzy pt. „Betlejemskie Światło Pokoju”. Okazuje się, że sztafeta nadziei jednoczy Europę Dzięki pomocy 9-letniej Palestynki Rianny Danho po roku przerwy austriacka delegacja mogła powrócić do ponad 30-letniej tradycji przekazania Europejczykom wiecznego ognia z Groty Narodzenia Pańskiego i wspólnie głosić dobrą nowinę o przyjściu Zbawiciela na ziemię. „Siej pokój – zbieraj sprawiedliwość” – głosi tegoroczne hasło austriackiej sztafety. Więcej w środowej „GPC”.

Natomiast red. Marzena Szpakowska wyjaśnia skąd wziął się zwyczaj wręczania podarków. 

Bardzo ważnym rytuałem w każdej społeczności jest dawanie drobnych upominków. Poprzez obdarowywanie się nimi ludzie budują wzajemne relacje. Tworzące się dzięki temu zwyczajowi zaufanie, wiara i poczucie wzajemnej bliskości towarzyszą nam potem przez całe życie. Boże Narodzenie to święto, które jak żadne inne chyba obrosło w różne tradycje, niekoniecznie związane z narodzeniem Chrystusa. 

W polskiej obyczajowości wiele jest świątecznych zwyczajów, przesądów, wróżb… Opłatek, 12 potraw, kolędy, miejsce przy wigilijnym stole zarezerwowane dla tych, którzy odeszli, albo czekające na niespodziewanego gościa… No i oczywiście pięknie przystrojona choinka, a pod nią góra prezentów. Tak naprawdę to na nie właśnie wszyscy czekają, z nadzieją spoglądając na niebo – wypatrując pierwszej gwiazdy, która jest sygnałem, że można już usiąść do wigilijnej kolacji… Szczegóły w artykule „Dar, prezent, upominek”.

Udana środa i świąteczny tydzień – tylko z „Codzienną”!
 

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, Niezależna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo