Polska i Francja solidarne w temacie ochrony granic UE

To dobry prognostyk "zrozumienia wzajemnych potrzeb" - stwierdzono w komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji po spotkaniu Mariusza Kamińskiego ze swoim francuskim odpowiednikiem. "Ministrowie potępili działania hybrydowe reżimu Łukaszenki, polegające na instrumentalnym wykorzystaniu migrantów i stworzeniu kanału do obsługi tego procederu na Białorusi" - przekazał resort.

https://twitter.com/Kaminski_M_

Resort zrelacjonował w komunikacie, że Darmanin podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej z Kamińskim zapewnił o solidarności z Polską w ochronie granicy polsko-białoruskiej.

"Rozmowa utwierdziła strony w rozumieniu istoty kryzysu na wschodniej granicy Unii Europejskiej i szczególnych uwarunkowań z nim związanych. Ministrowie potępili działania hybrydowe reżimu Łukaszenki, polegające na instrumentalnym wykorzystaniu migrantów i stworzeniu kanału do obsługi tego procederu na Białorusi"

- podkreśliło MSWiA.

Według resortu jedność Polski i Francji w ocenie działań granicy to dobry prognostyk "zrozumienia wzajemnych potrzeb w zakresie dalszych kierunków rozwoju polityki w obszarze spraw wewnętrznych". Ministrowie podczas rozmowy, jak dodano w komunikacie, omówili też kierunki procedowania Paktu na rzecz Migracji i Azylu.

W kontekście przewodnictwa w Radzie UE - które Francja sprawować będzie po Słowenii w pierwszym półroczu 2022 roku - szef polskiego MSWiA podkreślił znaczenie zabezpieczenia granic zewnętrznych Unii Europejskiej oraz "polskiego rozumienia solidarności europejskiej". "Tym bardziej, że priorytety Francji jako prezydencji w zakresie wymiaru spraw wewnętrznych będą się skupiały na zagadnieniach polityki migracyjnej i azylowej oraz reformy Schengen" - zaznaczyło MSWiA.

"Francuskie przewodnictwo skoncentruje się także na zagadnieniach bezpieczeństwa (w odniesieniu do walki z terroryzmem i radykalizacją, przestępczością zorganizowaną, w tym narkotykową) i ochronie ludności" - wskazano w komunikacie.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Mariusz Kamiński #MSWiA

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo