Gdzie dziś spadnie śnieg? Największe szanse na północy

Przelotne opady śniegu utrzymywać się będą we wtorkowe popołudnie w obszarach górskich i podgórskich. Najwięcej jednak spadnie śniegu w rejonie Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego – powiedział synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Synoptyk IMGW poinformował, że po południu nad Polską zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami w przeważającej części Mazowsza, na Lubelszczyźnie, częściowo także w Wielkopolsce.

Nadal ma przelotnie padać śnieg na obszarach górskich i podgórskich. Intensywniejszy opad spodziewany jest natomiast w rejonie Zatoki Gdańskiej, a zwłaszcza w rejonie Zalewu Wiślanego. Ogórek zaznaczył, że IMGW wydał o tym zjawisku ostrzeżenie dla powiatów elbląskiego i braniewskiego oraz dla Elbląga. Tam w ciągu doby może spaść nawet do 15 cm śniegu.

"Pozostaniemy w mroźnej masie powietrza. Na wschodzie dziś temperatura nie wzrośnie powyżej minus 5 stopni. Tak samo zimno będzie na Podhalu. W centrum ok. minus 1-2 stopnie. Natomiast na zachodzie temperatura maksymalna wzrośnie do ok. 0. Najcieplej będzie na Wybrzeżu Zachodnim. W Świnoujściu mają być 2 stopnie na plusie" – powiedział synoptyk.

Wiatr raczej słaby, północny. Na wschodzie może być umiarkowany.

Wieczorem, po godz. 20, jak podał Ogórek, opady śniegu utrzymywać się będą głównie w rejonie Zatoki Gdańskiej, a zwłaszcza Zalewu Wiślanego. Na pozostałym obszarze kraju spodziewane są jedynie symboliczne.

"Temperatura wszędzie, z wyjątkiem Wybrzeża, powinna być już ujemna. Najchłodniej - na północnym wschodzie, tam do ok. minus 8 st., miejscami nawet minus 9-10 stopni. Zimno będzie też na obszarach górskich. Najcieplej w zachodniej części kraju. Nieznacznie poniżej 0. Kontrast termiczny między zachodem a wschodem będzie duży" – podkreślił synoptyk.

Wiatr umiarkowany jedynie na wschodzie, na pozostałym obszarze słaby.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#śnieg #opady #pogoda #IMGW

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo