Na nowojorskim Greenpoincie same gwiazdy. Kolędy zaśpiewał m.in. Stan Borys

„Lulajże Jezuniu”, „Gdy się „Chrystus rodzi” i „Cicha noc” - to tylko niektóre z utworów bożonarodzeniowych zaprezentowanych podczas niedzielnego koncertu z udziałem polskich i polonijnych artystów na nowojorskim Greenpoincie. Wystąpili m.in. Stan Borys i Michał Hochman.

You Tube

„Wielki Koncert ŚwiąteczNY” wypełniły głównie polskie, ale też amerykańskie kolędy. Oprócz tak znanych, jak „Bóg się rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy „Wśród nocnej ciszy” licznie zgromadzona widownia usłyszała rzadziej na ogół wykonywane, w tym „Chwalcie dziecinę” i „Mizerna cicha”.

Dla nieznających języka polskiego słuchaczy artyści wykonali m.in. popularne w Ameryce „Have Yourself a Merry Little Christmas” i „Rocking Around the Christmas Tree”.

Pośród licznego grona wykonawców znaleźli się m.in. Małgorzata Staniszewska, Patrycja Posłuszny, Krzysztof Medyna, Tomaczek Bednarek, Paweł Ignatowicz, Dzieci PRL-u, Polish American Folk Dance Company z kapelą ludową. Wystąpili też konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki i konsul Mateusz Gmura. Ze śpiewaków wykonujących głównie muzykę klasyczną zaprezentowali się Małgorzata Kellis i Wojciech Bukalski.

Na nagraniach filmowych życzenia świąteczne składali weterani oraz dzieci z polskich szkół dokształcających. Organizatorem niedzielnego koncertu w Polskim Domu Narodowym WARSAW na Greenpoincie był polski konsulat i Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Wydarzenie ma być pokazywane w okresie świątecznym w mediach społecznościowych.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo