Jak liderzy opozycji chcą połączyć siły? Ich wyborcy kłócą się... na wspólnym wiecu!

Szef SLD Włodzimierz Czarzasty obiecał dziś swoim zwolennikom pomyśleć o połączeniu sił z pozostałymi przeciwnikami obecnego rządu. Czy jednak chcą tego sami wyborcy opozycji? Relacja uczestnika dzisiejszego protestu zaprzecza takiej możliwości.

Aleksander Mimier/niezalezna.pl

W piątek Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za odrzuceniem uchwały Senatu było 229 posłów, 212 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy.

W związku z tym w różnych miastach odbyły się dziś wiece zwolenników opozycji. Domagano się na nich m.in. by prezydent nie podpisywał ustawy medialnej.

W Warszawie przed zebranymi wystąpili m.in. Donald Tusk oraz Rafał Trzaskowski. Po nich głos zabrał szef SLD Włodzimierz Czarzasty, do którego tłum krzyczał „Zjednoczona opozycja! Zjednoczona opozycja!”. 

- Słyszę co do mnie mówicie. Chyba trzeba będzie tak zrobić

– stwierdził ze sceny polityk lewicy.

[polecma:https://niezalezna.pl/423271-czy-opozycja-polaczy-szeregi-przed-wyborami-czarzasty-obiecuje-trzeba-bedzie-pomyslec]

Jednak czy aby wszyscy zwolennicy opozycji są gotowi wystąpić jednym frontem przeciwko władzy? Ten przykład przytoczony przez uczestnika demonstracji daje do myślenia…

„Jestem przed Pałacem Prezydeckim na demonstracji #WolneMedia. Trzymam flagę Nowej Lewicy. Starsza pani z przypinką KODu mówi mi, żebym "zdjął te szmatę z drzewca". Chwilę później skandowała "wspólna lista". Mężczyzna obok, z flagą UE, krzyknął "Czarzasty na drzewo". Kurtyna”

- opisuje Wojciech Sawoniewicz z młodzieżówki Lewicy.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo