Ochojska zostanie ukarana za obrzydliwy wpis? Wiceminister za wystąpieniem na drogę sądową

Skandaliczna wypowiedź europosłanki wybranej z list Koalicji Europejskiej, Janiny Ochojskiej, o polskiej Straży Granicznej, wywołała reakcję wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Błażeja Pobożego. „Wpis (…) Ochojskiej jest tak obrzydliwy, że wraz z kilkoma jej poprzednimi równie haniebnymi wypowiedziami powinien stać się podstawą do wystąpienia na drogę sądową” – stwierdził wysoki rangą urzędnik państwowy.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Znana z krytycznej postawy wobec działania polskich służb na granicy z Białorusią europosłanka wybrana z list Koalicji Europejskiej, Janina Ochojska, postanowiła zamieścić bulwersujący wpis na Twitterze. Praktyki Straży Granicznej odniosła do... „katów z niemieckich i sowieckich obozów”.

„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ, Wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów” – czytamy we wpisie na Twitterze.

Do jej słów odniósł się dziś Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. - Wstyd, że takie rzeczy pisze europoseł – ocenił.

Głos w dyskusji zabrał także wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.

„Wpis europosłanki PO Janiny Ochojskiej jest tak obrzydliwy, że wraz z kilkoma jej poprzednimi równie haniebnymi wypowiedziami powinien stać się podstawą do wystąpienia na drogę sądową”

- napisał.

„Powinno się to skończyć sporym zadośćuczynieniem na ważny cel społeczny” – dodał.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo