Kierowco uważaj! Gołoledź na drogach

Na drogach wschodniej i południowej części kraju mogą wystąpić trudne warunki - ostrzega dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie.

jwvein CC0

IMiGW wydał ostrzeżenia, w związku z możliwością wystąpienia oblodzeń, dla wschodniej i południowej części kraju. Oblodzenie może wystąpić w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim, śląskim, dolnośląskim, opolskim i na południu województwa wielkopolskiego.

Instytut wydał też ostrzeżenia dla południowych części województw podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Spodziewane tam są intensywne opady śniegu.

IMiGW wydał też ostrzenie hydrologiczne pierwszego stopnia dla Wybrzeża, Zalewu Wiślanego i Żuławy oraz drugiego stopnia dla Zalewu Szczecińskiego i ujściowy odcinek Odry.

Jak informuje IMiGW, w związku z prognozowanym wiatrem z sektora północnego na Zalewie Szczecińskim przewidywany jest wzrost poziomów wody powyżej stanów ostrzegawczych.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo