Były poseł opozycji z życzeniami dla wyborców PiS. Mówił o „ośmiu gwiazdkach” w Wigilię!

Były poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz zabrał głos na proteście przeciwko ustawie medialnej w Krakowie. Wyborcom Prawa i Sprawiedliwości, których nazwał "wyznawcami", życzył na święta Bożego narodzenia... "ośmiu gwiazdek". Aż trudno w to uwierzyć!

Jerzy Meysztowicz
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W piątek Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za odrzuceniem uchwały Senatu było 229 posłów, 212 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy.

Kwestia ustawy medialnej, nazywanej przez miłośników jednej z prywatnych stacji telewizyjnych "lex TVN", kolejny raz wywołała ogromne emocje. W Krakowie odbywa się dziś protest przeciwko ustawie, a w trakcie zgromadzenia nie brakuje płomiennych przemówień polityków. Do głosu doszedł także Jerzy Meysztowicz, były poseł Nowoczesnej. I powiedział coś, co zszokowało wszystkich!

- Mam nadzieję, że kiedy wyznawcy PiS-u w Wigilię otworzą okno, żeby zobaczyć pierwszą gwiazdkę, zobaczą ich osiem

- wypalił. 

Słowa byłego posła zostały przyjęte niezwykle krytycznie. W mediach społecznościowych padają sformułowania, że polityk obraził tym samym wszystkich katolików, dla których Boże Narodzenie to niezwykle ważny czas w roku i nie jest to bynajmniej powód do głupich żartów. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Boże Narodzenie #Wigilia #Nowoczesna #Jerzy Meysztowicz

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo