Kumoch o wpisie Aliu: Emocje to najgorszy doradca dyplomaty

Emocje dla dyplomaty są najgorszym doradcą – napisał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, komentując wpis chargé’d affaires Ambasady USA Bixa Aliu do odrzucenia przez Sejm senackiego weta wobec tzw. Ustawy medialnej.

pixabay.com

"Emocje dla dyplomaty są najgorszym doradcą. Powodują zagubienie i błędny dobór środków, formy oraz języka. Oczekujemy lepszego. I to niezależnie od przedmiotu dyskusji" – napisał Kumoch w piątek na Twitterze.

Sejm opowiedział się tego dnia przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił Ustawę o radiofonii i telewizji. Za odrzuceniem uchwały Senatu było 229 posłów, 212 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu. Teraz Ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy.

Po sejmowym głosowaniu Bix Aliu napisał: "Stany Zjednoczone są skrajnie rozczarowane przyjęciem przez Sejm Ustawy medialnej; oczekujemy, że prezydent Andrzej Duda będzie działał zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, by wykorzystać swoje przywództwo do ochrony wolności słowa".

Przyjęta w sierpniu przez Sejm nowelizacja Ustawy o radiofonii i telewizji ma - według PiS - "uszczelnić i uściślić" obowiązujące od 2004 r. przepisy, według których właścicielem telewizji lub radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z zagranicznym, pozaeuropejskim udziałem nie większym niż 49 procent.

Tak skonstruowane przepisy, uniemożliwiają amerykańskiemu koncernowi medialnemu Discovery posiadanie większości udziałów w Grupie TVN. Przeciwko ustawie - nazywanej przez jej przeciwników "lex TVN" - od sierpnia w wielu miejscach Polski odbywały się protesty obywateli, dziennikarzy i opozycji.

Prezydent Andrzej Duda powiedział w piątek, że nowelizacja będzie poddana analizie i odpowiednia decyzja zostanie podjęta. Jak przypomniał, mówił już, z jakiego punktu widzenia będzie tę Ustawę oceniał.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Jakub Kumoch #Bix Aliu #lex TVN #ustawa medialna #USA

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo