Laur im. Maurycego Mochnackiego dla żołnierzy, policjantów i strażników granicznych

Laur im. Maurycego Mochnackiego za dzielną obronę polskiej granicy trafił zbiorczo do funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej oraz żołnierzy, w tym żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Nagrodę odebrali na gali 195-lecia "Gazety Polskiej" ministrowie Mariusz Błaszczak (szef MON) i Błażej Poboży (wiceszef MSWiA).

Błażej Poboży i Mariusz Błaszczak
Marcin Pegaz / Gazeta Polska

Laudację wygłosiła wiceszefowa "Gazety Polskiej" Katarzyna Gójska.

Jesteśmy naprawdę pełni podziwu, w jaki sposób funkcjonariusze Straży Granicznej, funkcjonariusze policji, żołnierze radzą sobie tam, w tym ataku hybrydowym, ale również jak radzą sobie na tym "froncie warszawskim", gdzie są atakowani w bezpardonowy sposób. Ja myślę, że część z nich mogła nie zdawać sobie sprawy, że ich służba, ich powinność, ale też i ich wielka chwała, może spotkać się z takim odzewem, z jakim muszą się mierzyć

- powiedziała.

Odbierając nagrodę, minister Mariusz Błaszczak podziękował czytelnikom Gazety Polskiej i członkom Klubów GP, za to, że "zawsze stoją murem za polskim mundurem". "To buduje morale żołnierzy Wojska Polskiego, to jest ta siła, która pozwala na wypełnianie obowiązków na co dzień" - dodał Błaszczak.

Jesteśmy dumni z naszych żołnierzy, którzy bronią Rzeczypospolitej, którzy stoją na straży bezpieczeństwa. Dzięki ich służbie stoją na straży całej wschodniej flanki NATO, a także całej Unii Europejskiej

- powiedział szef MON, przypominając, że od 2015 roku wszystkie służby mundurowe uczyniły duży postęp pod względem organizacyjnym.

Głos zabrał także wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Przypominał o trzech okresach, w których pojawiała się w świadomości społecznej Polaków "Gazeta Polska". 

Za każdym razem najważniejszą kategorią, najważniejszym pojęciem, które na stronach "Gazety" można było znaleźć, była niepodległość. Kiedyś trzeba było o nią walczyć, później w II Rzeczypospolitej trzeba było jej bronić, a teraz trzeba o nią dbać

- mówił Błażej Poboży.


"Gazeta Polska" była ogólnopolskim dziennikiem informacyjno-politycznym wydawanym w latach 1826 - 1907 w Warszawie. W II RP gazeta była wydawana w latach 1929 – 1939. Obecnie "Gazeta Polska" jest wydawana od 1993 roku.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Gala 195-lecia Gazety Polskiej #Błażej Poboży #Mariusz Błaszczak #Gazeta Polska #Maurycy Mochnacki

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo