Intensywny czerwiec z Ligą Narodów

Od spotkania z Walią u siebie 3 czerwca polscy piłkarze rozpoczną rywalizację w przyszłorocznej Lidze Narodów. W tym samym miesiącu zagrają jeszcze na wyjazdach z Belgią i Holandią oraz u siebie z Belgią, a we wrześniu u siebie z Holandią i na wyjeździe z Walią.

https://twitter.com/LaczyNasPilka

Losowanie trzeciej edycji LN odbyło się w czwartek w szwajcarskim Nyonie. Umieszczeni w trzecim koszyku najwyższej dywizji (A) biało-czerwoni trafili do grupy 4. O terminarzu w piątek poinformował PZPN.

W 2022 roku nie będzie dostępne tradycyjne okienko na rozgrywki drużyn narodowych w listopadzie (wówczas zacznie się mundial w Katarze), dlatego wszystkie mecze fazy grupowej Ligi Narodów zostaną rozegrane w czerwcu i we wrześniu. Cztery kolejki odbędą się między 2 a 14 czerwca, dwie pozostałe - 22-27 września 2022 roku.

Niezwykle mocna wydaje się grupa A3 - mistrz Europy Włochy, Niemcy, wicemistrz Europy Anglia oraz Węgry. Pozostałe grupy najwyższej dywizji tworzą - broniąca trofeum Francja, Dania, Chorwacja i Austria (grupa A1), a także Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria i Czechy (A2).

Dywizje A, B i C składają się 16 drużyn, tworzących cztery grupy czterozespołowe, a teoretycznie najsłabsza dywizja D - z siedmiu (jedna grupa czterozespołowa i jedna trzyzespołowa). Pomiędzy poszczególnymi dywizjami obowiązują zasady awansów i spadków.

Najlepsze zespoły z czterech grup dywizji A będą walczyć o końcowy triumf w turnieju Final Four, zaplanowanym na 14-18 czerwca 2023 roku.

Pierwszą edycję LN wygrała Portugalia, a drugą, zakończoną jesienią tego roku, Francja.


Terminarz grupy A4 Ligi Narodów 2022 (wszystkie mecze o godz. 20.45):

1. kolejka (3 czerwca)
Polska - Walia
Belgia - Holandia

2. kolejka (6 czerwca)
Belgia - Polska
Walia - Holandia

3. kolejka (10 czerwca)
Holandia - Polska
Walia - Belgia

4. kolejka (13 czerwca)
Polska - Belgia
Holandia - Walia

5. kolejka (22 września)
Polska - Holandia
Belgia - Walia

6. kolejka (25 września)
Walia - Polska
Holandia - Belgia

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Walia #Holandia #Belgia #piłka nożna #Liga Narodów

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo