Dlaczego cywilizacja Zachodu niszczy swe fundamentalne wartości? SPOTKANIE z Królikowską-Avis

Działaczka opozycji antykomunistycznej, publicystka, pisarka, tłumaczka literatury angielskiej, a także wieloletnia korespondentka mediów polskich w Wielkiej Brytanii – tak w skrócie można scharakteryzować Elżbietę Królikowską-Avis. W swojej najnowszej książce zatytułowanej „Cywilizacja Zachodu na rozdrożach wartości” analizuje najważniejsze wydarzenia z ostatnich lat, jednocześnie ukazując wielopoziomowy plan laicyzacji społeczeństwa. Bardzo niebezpieczny plan. Warto wiedzieć, jak się przed nim bronić.

„Od czasów Wielkiej Rewolucji Francuskiej trwa proces erozji znanego nam świata, rozpiętego w trójkącie: religia chrześcijańska, filozofia grecka i prawo rzymskie. Kilkadziesiąt lat temu tempo rozwoju zmian przyspieszyło i od tego czasu znajdujemy się na zakręcie cywilizacyjnym, na rozdrożach wartości. Kolejny etap systemowej wojny z europejską filozofią państwa i prawa, porządkiem moralnym i społecznym rozgrywa się już na naszych oczach”

– czytamy w opisie na okładce najnowszej książki Elżbiety Królikowskiej-Avis.

Publicystka wzięła na tapet zderzenie dwóch porządków, nowego i starego, i ukazuje, jak przez ostatnie lata sieć dzisiejszej liberalnej lewicy oplatała wszystkie pola aktywności państw narodowych i ich społeczeństw, co pozwala lepiej zrozumieć istotę i kierunek zmian w geopolityce.

Nasza redakcja zaprosiła autorkę do studia, aby porozmawiać z nią o najnowszej publikacji oraz problemach, z którymi mierzy się współczesny świat.

Serdecznie zapraszamy na materiał wideo:

Książkę można zamówić na stronie sklep.gazetapolska.pl.

 

 Źródło: niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo