Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Prezydent: To trafne i godne upamiętnienie

- Nadanie drodze ekspresowej S19 imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego to trafne i godne upamiętnienie jego służby publicznej i zasług dla Rzeczypospolitej i całej Europy Środkowej - napisał prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników uroczystości w Janowie Lubelskim (woj. lubelskie).

twitter.com/ PiS

Podczas czwartkowej uroczystości zostały otwarte cztery odcinki drogi ekspresowej S19 o łącznej długości ok. 47 km. oraz nadano drodze ekspresowej S19 nazwy "Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego".

Podczas uroczystości wiceszef Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik odczytał list od Andrzeja Dudy. Prezydent wyraził w nim zadowolenie, że budowa nowoczesnego połączenia między Rzeszowem a Lublinem zbliża się to końca; podkreślił, że to potrzebna i oczekiwana przez mieszkańców Podkarpacia i Lubelszczyzny inwestycja, która ułatwi transport w całej Polsce południowej i wschodniej.

Andrzej Duda zauważył, że to również ważny krok ku kształtowaniu zrównoważonego rozwoju kraju. "Tak rozumiana polityka zrównoważonego rozwoju ma moje pełne poparcie" - zaznaczył prezydent.

Prezydent podkreślił, że czwartkowa uroczystość ma również szczególny charakter ze względu na ustanowienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego patronem Via Carpatia. "Współpraca między państwami Europy Środkowej należała do głównych elementów polityki zagranicznej mojego wybitnego, tragicznie zmarłego poprzednika" - zaznaczył Andrzej Duda.

Podkreślił, że potrzeba zbliżenia narodów naszego regionu jest "stale aktualnym przesłaniem, płynącym z dziedzictwa, które nam pozostawił, a które kontynuujemy m.in. w ramach inicjatywy Trójmorza". Według prezydenta, nadanie drodze ekspresowej S19 imienia Lecha Kaczyńskiego to "trafne i godne upamiętnienie jego służby publicznej i zasług dla Rzeczypospolitej i całej Europy Środkowej".

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo