Senat nie podjął sprawy immunitetu marszałka Grodzkiego. Prokuratura wszczęła śledztwo

Jak dowiedział się portal tvp.info, Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Chodzi o sprawę uchylenia immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego, która nie jest podejmowana przez Senat już od 270 dni - według licznika na stronie Niezalezna.pl. Prokuratura sprawdzi, czy wicemarszałek Bogdan Borusewicz przekroczył uprawnienia poprzez pozostawienie bez biegu wniosku szczecińskiej prokuratury.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Śledztwo ws. wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza zostało wszczęte 26 listopada 2021 roku na polecenie Zastępcy Prokuratora Generalnego Krzysztofa Sieraka - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz.

– Śledztwo wszczęto w sprawie przekroczenia w dniu 19 października 2021 r. w Warszawie uprawnień lub niedopełnienia obowiązków, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej poprzez pozostawienie bez biegu wniosku Prokuratora Regionalnego w Szczecinie o uchylenie immunitetu senatorowi Tomaszowi Grodzkiemu

– poinformowała prok. Skrzyniarz tvp.info.

Jak dodano, gromadzony jest materiał dowodowy w tej sprawie.

Chodzi o czyn z art. 231 par. 2 Kodeksu karnego. Grodzi za to do 10 lat więzienia.


Tymczasem na Niezalezna.pl wciąż bije licznik Grodzkiego! Już od 270 dni blokowane jest przez Senat głosowanie ws. immunitetu marszałka.

Pod koniec października Centrum Informacyjne Senatu (CIS) poinformowało, że Senat nie zajmie się wnioskiem prokuratury o uchylenie immunitetu marszałka tej Izby Tomasza Grodzkiego. Wicemarszałek Bogdan Borusewicz poinformował Prokuraturę Regionalną w Szczecinie, że postanowił pozostawić wniosek bez biegu, ponieważ nie został on poprawiony, o co wnioskował Senat.

Zdaniem Prokuratury Krajowej decyzja o pozostawieniu bez rozpoznania wniosku o uchylenie immunitetu marszałkowi Grodzkiemu jest „bezpodstawna, ma na celu blokowanie procedury i jest kolejnym dowodem sabotowania prokuratorskiego postępowania przez Senat”.

 Źródło: niezalezna.pl,

 

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo