Bydgoszcz ma „święto łyżwiarzy”, a Trzaskowski prezent - filcowe zawieszki na choinkę

Tegoroczny „świąteczny plakat” z życzeniami, wydany przez warszawski ratusz przedstawia łyżwiarzy bez twarzy, jeżdżących wokół bloku z epoki socrealizmu. Śladami urzędników Rafała Trzaskowskiego podążają władze rządzonej przez Rafała Bruskiego (PO) Bydgoszczy, które również świętują nie wiadomo co. Na kartce znajdują się łyżwiarze i ktoś na kształt baletnicy. Tymczasem włodarz stolicy poinformował, że na mieszkańców czekają... darmowe filcowe zawieszki.

Nadchodzą święta łyżwiarzy i syrenek?
fot. twitter.com/kujawiankaa oraz https://um.warszawa.pl

Tym razem Trzaskowski popisał się jednak wiedzą, gdyż w złożonych mieszkańcom życzeniach użył określenia "Boże Narodzenie". To spora zmiana, w porównaniu z plakatami, w których głównym hasłem było po prostu "wszystkiego dobrego".

Wielkimi krokami zbliża się radosny czas świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas wolny od sporów i problemów, wypełniony rodzinnym ciepłem oraz - oczywiście - prezentami. My również przygotowaliśmy drobny upominek dla mieszkańców. Choinkowe ozdoby w kształcie syrenki już wkrótce pojawią się na ulicach stolicy. Mamy nadzieję, że ten najważniejszy symbol stolicy zagości w wielu domach i będzie przypominał o naszej małej Ojczyźnie

 – powiedział prezydent Warszawy.

A ze swojej strony wszystkim warszawiankom i warszawiakom, każdemu bez wyjątków, nie tylko na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, ale na cały Nowy Rok i na zawsze życzę wszystkiego dobrego

 - dodał Rafał Trzaskowski.

 

Zawieszki będą zawieszone na słupach w pięciu miejscach w Warszawie. 

Do poprzedniego "dzieła" Trzaskowskiego i spółki nawiązuje za to Bydgoszcz. Kartka "świąteczna" wydana przez to miasto, to wizerunek gwiazdozbioru, śniegu, budynku oraz łyżwiarzy. Zamiast życzeń mamy hasło "do Bydgoszczy będę jeździł na święta". Tylko jakie?

 

 

Jakby tego było mało, w sieci trafiliśmy również na utrzymaną w podobnej stylistyce kartkę ze Szczecina, na której lokalny artysta życzy mieszkańcom "smacznych świąt". W centrum znajduje się zaś... paprykarz. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#Szczecin #Boże Narodzenie #święta #Bydgoszcz #Warszawa

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo