Sergio Aguero kończy karierę przez problemy z sercem

Argentyńczyk, piłkarz Barcelony Sergio Aguero potwierdził oficjalnie w środę, że z przyczyn zdrowotnych zdecydował się na natychmiastowe zakończenie kariery sportowej. Po szczegółowych badaniach okazało się, że dokuczająca mu arytmia serca jest o wiele poważniejsza niż pierwotnie sądzono.

Sergio Aguero
https://twitter.com/FabrizioRomano

30 października w czasie meczu z Alaves (1:1) Aguero zgłaszał potrzebę zmiany, a w pewnym momencie leżał na ziemi, trzymając się za klatkę piersiową. Lekarze udzielili mu wtedy pomocy, po chwili piłkarz o własnych siłach zszedł z boiska.

Został przewieziony do szpitala, a w kolejnych dniach klub wydał oświadczenie, że piłkarz nie będzie zdolny do gry przez minimum trzy miesiące. W tym czasie miał przejść szereg badań.

33-latek dołączył do Barcelony latem tego roku z Manchesteru City po 10 latach występów w tym zespole. Przez kilka tygodni pauzował jednak z powodu kontuzji. Dotychczas wziął udział w czterech ligowych spotkaniach "Dumy Katalonii", ale tylko jedno z nich rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty. Zdobył jedną bramkę, w przegranym 1:2 meczu z Realem Madryt na Camp Nou.

W 20-letniej karierze dla klubów i reprezentacji Aguero zdobył 420 bramek w 764 meczach.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, BT Sport

#Sergio Aguero #Hiszpania #piłka nożna

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo