Giertych znów nie stawił się na przesłuchanie. Prokuratura wystąpi o tymczasowy areszt?

Roman Giertych nie stawił się na kolejne przesłuchanie w związku ze śledztwem ws. wyprowadzenia pieniędzy ze spółki giełdowej - poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie Karol Blajerski. Wiele wskazuje na to, że kolejnym krokiem prokuratury może być... wniosek o tymczasowe aresztowanie Giertycha.

Roman Giertych
Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie poinformował, że Roman Giertych nie pojawił się na zaplanowanym na ten dzień przesłuchaniu w związku z zamiarem przedstawienia mu dodatkowych zarzutów w sprawie dotyczącej przywłaszczenia ponad 72 mln zł na szkodę giełdowej spółki Polnord.

- Jeżeli chodzi o potencjalne środki, które może przygotować prokuratura to zapowiedziano ewentualne sięgnięcie po te środki w komunikacie z zeszłego piątku

– powiedział prok. Blajerski. W tym komunikacie prokuratura wskazuje na możliwość wystąpienia do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Giertycha. Zgoda sądu umożliwi poszukiwanie Romana Giertycha listem gończym.

Giertych czeka na wniosek o areszt

Roman Giertych napisał na Facebooku, że wezwania kierowane przez prokuraturę są „bezprawne”, a on sam „nie popełnił nigdy żadnego przestępstwa”.

- Spokojnie oczekuję na zapowiedziany wniosek o aresztowanie mnie w związku z dzisiejszym brakiem stawiennictwa. Ponieważ wiem, że nie popełniłem nigdy żadnego przestępstwa, to jestem spokojny o efekt tego wniosku

 – napisał Giertych, dodając o "ataku PiS" na jego wolność.

Wzywany... 21 razy!

Jak poinformowała prokuratura, wtorkowy termin stawiennictwa był już 21 wskazanym przez śledczych. „Zebrane w śledztwie nowe dowody wskazują na to, że doszło do przestępstwa, z którego osobiste korzyści czerpał Roman G. i uzasadniają postawienie mu dodatkowych zarzutów” – wskazał Blajerski.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#prokuratura #Roman Giertych

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo