Prezydent powoła radę ds. bezpieczeństwa i obronności. Kto wejdzie w jej skład?

Jutro o godz. 16.00 prezydent Andrzej Duda powoła Radę ds. bezpieczeństwa i obronności w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Tę informację przekazał dziś zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik.

Andrzej Duda
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

- Pan prezydent powołuje rady tematyczne, które są jego bezpośrednim zapleczem eksperckim w wielu obszarach. Obecnie funkcjonuje sześć rad. Kolejna, Rada do spraw bezpieczeństwa i obronności, zostanie powołana przez prezydenta w środę

- zapowiedział Ćwik, dodając, że jednym z powodów powołania Rady w tym momencie jest sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.

Prezydencki minister stwierdził, że Rada ds. bezpieczeństwa i obronności będzie przygotowywać opinie i ekspertyzy dla prezydenta, wskazywać na zagrożenia istotne dla interesu Rzeczypospolitej, a także dokonywać przeglądu i analizy rozwiązań prawnych dotyczących bezpieczeństwa oraz obronności.

Ćwik nie chciał zdradzić, kto będzie przewodniczącym Rady. Przekazał jedynie, że z ramienia Kancelarii Prezydenta w Radzie zasiądzie szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz doradca prezydenta Andrzej Zybertowicz.

- W skład Rady wejdą przedstawiciele świata nauki, przedstawiciele służb mundurowych, osoby z doświadczeniem w służbie w armii

- mówił. Podkreślił, że wszyscy członkowie Rady będą zasiadali w niej społecznie.

Podczas wydarzenia, które rozpocznie się w środę o godz. 16 - oprócz prezydenta - głos zabiorą minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Ćwik poinformował, że pierwsze posiedzenie będzie miało charakter roboczy, ustalony zostanie harmonogram prac Rady. 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Andrzej Duda #rada bezpieczeństwa i obronności

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo