Jak wtorek, to tylko z Gazetą Polską Codziennie. Zomowiec ukrywa się w Niemczech

Poszukiwania zomowca, który dotychczas nie usłyszał wyroku za masakrę w kopalni „Wujek” oraz śledztwa w sprawie przemytu migrantów – to tylko dwie spośród wielu propozycji przygotowanych na wtorek przez redakcję Gazety Polskiej Codziennie.

Gazeta Polska Codziennie

Jan P. należał do plutonu specjalnego Milicji Obywatelskiej, który dokonał masakry w kopalni „Wujek”. Jest ostatnim, który dotychczas nie usłyszał wyroku za zbrodnię sprzed 40 lat. Wprawdzie wydano za nim – jak ustaliła „Codzienna” – już ponad roku temu list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania, ale  ten nadal ukrywa się w Niemczech. 

Tymczasem w poniedziałek w całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające 40. rocznicę wybuchu stanu wojennego. W obchodach aktywny udział wzięły najważniejsze osoby w państwie. W liczne lokalne inicjatywy włączały się również Kluby Gazety Polskiej. Tysiące Polaków na znak pamięci zapaliło w oknach Światło Wolności.

Z najnowszą GPC zajrzymy też na polsko-białoruską granicę. W ostatnim czasie zakończyło się kilka postępowań dotyczących tak zwanych kurierów, którzy przewozili nielegalnych migrantów przez Polskę do Niemiec. Jak wynika z ustaleń śledczych, kierowcy na ogół otrzymują wynagrodzenie od wcześniej wyznaczonego pośrednika dopiero po wykonaniu usługi. 

O tym jaką cenę wyznaczają handlarze za transport migranta do Niemiec i jak wygląda ten nielegalny proceder dowiecie się Państwo z wtorkowej GPC, do lektury której gorąco zachęcam.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo