Kolejni brytyjscy żołnierze w Polsce. Błaszczak: Pomogą w budowie ogrodzenia granicy

"Kolejna grupa żołnierzy brytyjskich wylądowała w poniedziałek w Polsce. Będą pomagać żołnierzom Wojska Polskiego m. in. w naprawie i budowie tymczasowego ogrodzenia na granicy" - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/mblaszczak

"Kolejna grupa żołnierzy brytyjskich wylądowała dziś w Polsce. Będą oni pomagać żołnierzom Wojska Polskiego m. in. w naprawie i budowie tymczasowego ogrodzenia na granicy (między Polską a Białorusią). Wspólna odpowiedź na zagrożenia hybrydowe to wyraz naszej sojuszniczej solidarności" - napisał na Twitterze Błaszczak.

W środę Błaszczak informował, że pierwsi brytyjscy żołnierze rozpoczęli działania związane ze wsparciem polskiego wojska na granicy z Białorusią

Prezydent Andrzej Duda wydał postanowienie o zgodzie na pobyt w Polsce do 155 brytyjskich żołnierzy. Zgodnie z postanowieniem, które obowiązuje do końca kwietnia 2022, wsparcia inżynieryjnego i rozpoznawczego może też udzielać do 150 żołnierzy z Estonii.

Wojsko zostało wysłane na granicę z Białorusią, by wspierać Straż Graniczną. Do 1 marca przy granicy 183 miejscowościach przy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są mieszkańcy i miejscowi przedsiębiorcy. Zakaz wprowadzono po upływie obowiązywania stanu wyjątkowego.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Wielka Brytania #granica polsko-białoruska

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo