Zjazd konserwatystów w Rzymie. Poseł Fogiel o tym, czego nie akceptują biurokraci z Brukseli

Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości wziął udział w spotkaniu europejskich konserwatystów, które odbyło się w Rzymie. Mówił tam m.in. o sytuacji w naszym kraju. „Konstytucja jest najwyższym prawem w Polsce. To powinno wydawać się oczywiste, ale biurokraci z Brukseli tego nie akceptują i chcą, by prawo europejskie miało wyższość nad naszą Konstytucją” - podkreślił.

Wicerzecznik PiS gościł na zjeździe konserwatystów w Hiszpanii
Twitter/Radosław Fogiel

Polski poseł, cytowany przez Ansę, oświadczył:

„Konstytucja jest przyjmowana przez ludność kraju; głosowanie przebiega w sposób demokratyczny i to powinno być prawo, przewyższające wszystkie inne w każdym kraju”.

Powiedzieliśmy to i uważamy, że to może mieć konsekwencje dla wszystkich państw europejskich” - stwierdził Fogiel.

Podkreślił, że wśród podstawowych wartości dla konserwatystów jest przede wszystkim rodzina. Poinformował o polityce prorodzinnej polskiego rządu. Na zjeździe opozycyjnej partii Giorgii Meloni Fogiel, wiceprzewodniczący Sojuszu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, oświadczył: „Potrzebujemy mocnych sojuszy, które będą nas chronić”.

W rzymskim spotkaniu uczestniczyły także m.in. delegacje hiszpańskiej partii Vox oraz izraelskiego Likudu. Z uczestnikami spotkania połączył się przez wideo amerykański Republikanin Rudolph Giuliani, który powiedział zwracając się do Włochów, że powinni mieć rząd zbudowany na zasadach konserwatyzmu. „Powinniście przerwać ten ciąg rządów lewicy o marksistowskiej inspiracji” - podkreślił.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Radosław Fogiel #PiS

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo