Kamil Stoch powalczy o podium w Klingenthal, Dawid Kubacki trenuje w Ramsau

Czterech polskich skoczków narciarskich wystąpi w sobotę w konkursie Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. W kwalifikacjach trzecie miejsce zajął Kamil Stoch, ustępując tylko Japończykowi Ryoyu Kobayashiemu oraz reprezentantowi gospodarzy Karlowi Geigerowi.

Kamil Stoch w kwalifikacjach w Klingenthal zajął trzecie miejsce
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Różnice w czołówce w kwalifikacjach przed sobotnim konkursem Pucharu Świata w Klingenthal były minimalne. Kobayashi skoczył najdalej - 133 m i otrzymał notę 131,4 pkt, wyprzedzając o 0,5 pkt Geigera (131 m) oraz o 1,8 pkt Stocha (130 m). Japończyk powrócił do rywalizacji po przymusowej przerwie w fińskiej Ruce, gdzie miał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Kamil Stoch daleko szybował w kwalifikacjach

Oprócz Stocha wystartują: 12. w kwalifikacjach Piotr Żyła, 18. Paweł Wąsek oraz 45. Aleksander Zniszczoł. Do Klingenthal pojechało tylko czterech reprezentantów Polski. Będący w słabszej formie mistrz świata z 2019 i zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni z 2020 roku Dawid Kubacki, a także Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Klemens Murańka zostali wysłani na treningi do austriackiego Ramsau.

W klasyfikacji generalnej po pięciu konkursach prowadzi Geiger przed Słoweńcem Anze Laniskiem i swoim rodakiem Markusem Eisenbichlerem. Najlepszy z Polaków Stoch zajmuje 12. miejsce.

Sobotnie zawody Pucharu Świata w skokach w Klingenthal rozpoczną się o godz. 16. Transmisja TVN i Eurosport.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Puchar Świata w skokach #skoki narciarskie #Kamil Stoch

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo