Charytatywna zbiórka "Święta bez taty" - dla dzieci osieroconych przez wojnę

Wojna na Ukrainie to talże odebrane najmłodszym dzieciństwo. Wiele ukraińskich dzieci straciło na froncie swoich ojców i co roku ich nazwisk przybywa. Właśnie z myślą o nich po raz kolejny już organizowana jest akcja "Święta bez taty", której celem jest świąteczna zbiórka na rzecz dla osieroconych na skutek konfliktu dzieci.

"Święta bez Taty" to organizowana co roku świąteczna zbiórka dla dzieci, które ucierpiały na skutek trwającej od kilku lat wojny na Ukrainie. 

Organizatorzy przypominają, że pierwsza edycja akcji miała miejsce w 2014 r. i myślano wówczas, że będzie to jednorazowe wsparcie dla osieroconych przez wojnę dzieci.

"Nikt nie przypuszczał, że wojna dopiero się zacznie, a liczby osieroconych dzieci wzrosną do tysięcy. (...) Wojna na wschodzie Ukrainy nadal trwa, od lat giną w niej ludzie, a w naszej bazie pojawiają się nowe nazwiska dzieci, które już nigdy nie zobaczą swojego taty" - piszą organizatorzy akcji.

W ramach akcji zbierane są słodycze, zabawki oraz pieniądze. Tworzone są indywidualne paczki podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka, które następnie wręczane są najmłodszych w okresie Świąt Bożego Narodzenia przy wsparciu żołnierzy, wolontariuszy, weteranów czy kapłanów.

W tym roku jednak, ze względu na pandemię COVID-19, organizatorzy postanowili ograniczyć akcję jedynie do zbiórki pieniężnej. Za zebrane środki kupowane są prezenty, które następnie trafią do najmłodszych.

Akcji towarzyszy charytatywna aukcja przedmiotów przekazanych przez znane osoby ze świata kultury, sportu czy biznesu. Dochód ze zlicytowanych przedmiotów przeznaczany jest na zakup prezentów dla osieroconych dzieci.

​Akcję może wesprzeć przekazując datek na konto fundacji lub za pośrednictwem platformy zrzutka.pl lub licytując przedmioty wystawione na aukcji.

Łącznie, od 2014 r. organizatorzy zebrali ponad 585 tys. złotych, co przełożyło się na ponad 20 000 prezentów wręczonych dzieciom.

Organizatorem akcji "Święta bez taty" jest Fundacja Uniters, dawniej Inicjatywa Bohaterom Majdanu. Obok akcji świątecznej, fundacja organizuje również wiele innych projektów, wśród których warto wymienić dwutygodniowy odpoczynek w polskich Bieszczadach dla dzieci i wdów po ukraińskich żołnierzach i ochotnikach.

Patronatem honorowym objął akcję ambasador Ukrainy w RP, Andrij Deszczycia. 

Szczegóły akcji są dostępne na stronie internetowej swietabeztaty.pl oraz w mediach społecznościowych - na Facebooku, Instagramie oraz YouTube.

 Źródło: niezalezna.pl

 

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo