121 prób nielegalnego przekroczenia granicy z terenu Białorusi. Uszkodzono concertinę

W rejonie Narewki doszło w czwartek wieczorem do próby nielegalnego przekroczenia granicy przez uszkodzoną wcześniej concertinę - poinformowała rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. Ostatniej doby zanotowano 121 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

https://twitter.com/Straz_Graniczna

Rzecznik przekazała, że w czwartek ok. godz. 18 na odcinku ochranianym przez placówkę w Narewce kilkuosobowa grupa próbowała przedostać się na teren Polski przez uszkodzoną wcześniej concertinę.

"Po białoruskiej stronie funkcjonariusze zauważyli kilka osób, które prawdopodobnie przygotowywały się do przekroczenia granicy, ponieważ była uszkodzona concertina. Na widok naszych patroli, te osoby wycofały się w głąb Białorusi" – poinformowała Michalska.

Jak podano w piątek, ostatniej doby zanotowano 121 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Funkcjonariusze SG wydali 8 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.

Michalska poinformowała, że od początku grudnia wydano 180 zezwoleń na wjazd do obszaru objętego zakazem przebywania na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz 12 zezwoleń na terenie działań Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku-17,5 tys., wrześniu-7,7 tys., sierpniu-3,5 tys.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Straż Graniczna #Białoruś #concertina

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo