Starcia kibiców Benfiki i Dynama Kijów

Portugalska policja użyła w nocy ze środy na czwartek broni palnej podczas starć kibiców Benfiki Lizbona i Dynama Kijów, którzy przybyli na mecz tych klubów w Lidze Mistrzów. Służby twierdzą, że regularne bitwy uliczne pomiędzy chuliganami to efekt wcześniej zaplanowanych “ustawek”.

https://twitter.com/sbb_sport

W czwartkowym komunikacie komenda główna policji w Lizbonie podała, że funkcjonariusze, aby powstrzymać walczące ze sobą strony musieli oddać strzały z broni palnej. Sprecyzowano, że wszystkie zostały oddane w powietrze.

Jak poinformowała telewizja RTP, w czwartek po południu w areszcie przebywa tymczasowo 54 kibiców kijowskiego Dynama. Do wieczora mają oni usłyszeć zarzuty dotyczące udziału w zamieszkach.

Z dotychczasowego śledztwa policji, która poszukuje wciąż Portugalczyków biorących udział w nocnych starciach, do jakich doszło w kilku miejscach Lizbony, że inicjatywa konfrontacji wyszła od kibiców gospodarzy.

Umówione wcześniej bójki odbyły się zarówno w okolicach Estadio da Luz, na którym odbył się środowy mecz Benfica - Dynamo (2:0), jak też w kilku innych miejscach portugalskiej stolicy.

Z danych służb medycznych Portugalii wynika, że w efekcie starć do lizbońskich szpitali trafiło 13 ukraińskich kibiców. Niegroźne rany odniósł też jeden z funkcjonariuszy policji.

Telewizja Sport TV twierdzi, że liczba ofiar zamieszek wywołanych przez kibiców jest większa, gdyż już wczesnym wieczorem w środę służby medyczne musiały udzielić pomocy kilku zranionym fanom Benfiki.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#chuligani #Portugalia #piłka nożna #Ukraina

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo